Parashikimi i motit 11 Prill 2021Parashikimi i motit 11 Prill 2021

08:00 11/04/2021

Sipas MeteoAlb vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin kthjellime në pjesën më të madhe të territorit.

Në shtrirjen Lindore herë pas here pritet të ketë kalime të lehta vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 20°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor-Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 3 ballë./tvklan.alTë ngjashme