Parashikimi i motit 24 TetorParashikimi i motit 24 Tetor

08:00 24/10/2020

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku në orët e para të ditës do të ketë kthjellime.

Ndërsa ne vijim vranësirat do të bëhen më të shpeshta, por nuk do të gjenerojnë reshje në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 22°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.  /tvklan.al
Të ngjashme