Në Tiranë u mbajtën dje aktivitete të shumta artistike dhe kulturore të organizuara nga Bashkia e Tiranës për Ditën e Verës.

Në rrugët e kryeqytetit, aktiviteteve iu bashkuan qytetarë të shumtë të të gjitha moshave.

Atmosfera e gëzueshme dhe eventet u mbajtën në  akset kryesore në Tiranë si në sheshin “Skënderbej”, “Dëshmorët e Kombit”, “Nënë Tereza”, Pazari i Ri, te parku “Rinia”, por edhe  te “Reja”./tvklan.al