4 të plagosur nga një aksident në Korçë4 të plagosur nga një aksident në Korçë

20:40 01/03/2021

Të lënduarit po marrin ndihmë mjekësore në spital

Dy automjete janë përfshirë në një aksident në vendin e quajtur “dritat e verdha” në Korçë. Si pasojë e përplasjes së automjeteve janë plagosur lehtë 4 persona.

Sipas informacioneve 3 qytetarët janë dërguar në Spitalin e Korçës. Burimet thonë se njëri nga të plagosurit ka dëmtime në këmbë. Dy të tjerët kanë plagë sipërfaqësore, kurse drejtuesit e automjeteve që u përfshinë në aksident ndodhen në vendin e ngjarjes. 

Policia dhe mjetet zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin ku ndodhi aksidenti dhe po punohet për të zbardhur shkaqet.

Klan NewsTë ngjashme