6 kandidatë për pasuesin e Allegrit

6 kandidatë për pasuesin e Allegrit

17:44 18/05/2019

Pasi nuk ka ku të shkojë më lart në kampionatin italian, Juventus kërkon të pushtojë sa më shumë në Europë dhe për këtë i duhet një trajner i përshtatshëm, për të njëjtën arsye u largua edhe Allegri.

Drejtuesit e klubit janë duke reflektuar për të gjetur njeriun e përshtatshëm. Kandidatët janë disa, shumë madje.

Antonio Conte është përfolur por jo vetëm tek Juventus. Ai është i dëshiruar edhe nga Inter e Milan. Didier Deschamps, një ish-juventin dhe me sukses jo vetëm në Europë.

Opsione janë edhe Simone Inzaghi, Mauricio Pochettino e Maurizio Sarri dhe së fundmi Sinisa Mihajloviç. Serbi ka qenë edhe më herët në orbitën e Juventus. Tek Juventus duhet të tregohen të matur pasi duhet të bëjnë zgjedhjen më të mirë të mundshme për një projekt disavjeçar. Për momentin është bllokuar edhe merkato e futbollistëve në mënyrë që trajnerit të ri t’i ofrohet futbollistët që do të kërkojë.

Tv Klan

LAJMET
Të ngjashme
Delta

UKT