Video+Emrat/ Kush janë të aksidentuarit në asksin Librazhd-Prrenjas

Video+Emrat/ Kush janë të aksidentuarit në asksin Librazhd-Prrenjas

15:49 27/08/2018

Gjashtë  persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së dy automjeteve në aksin rrugor Librazhd – Prrenjas në Prrenjas fshat.

Mjeti me targa AA 117 lA, me drejtues, shtetasin S.S., 45 vjeç, banues në Tiranë, është përplasur me mjetin me targa AW89560G me drejtues shtetasin maqedonas Istref Lloga 36 vjeç , banues në Strugë.

Të plagosurit janë, T.S, 75 vjeçe, Eleni Koçani 85 vjeç Gjinovefa Koçani 80 vjeç banuese në Tiranë, të cilat kanë qenë pasagjere në mjetin që drejtohej nga 45 vjeçari nga Tirana, si dhe janë aksidentuar edhe shtetasit maqedonas Mendime Lloga.31 vjeç , Qemal Lloga12 vjeç,. Qemal Lloga pasagjere në mjetin që drejtohej nga shtetasi maqedonas, të cilët janë dërguar në spitalin e Librazhdit jashtë rrezikut për jetën.

Shkaqet e aksidentit janë të paqarta. Në vendngjarje ka shkuar policia, e cila po heton për zbardhjen e rrethanave.

Informacion paraprak

Në aksin rrugor Librazhd- Prrenjas, në fshatin Prrenjas, mjeti me targa AA 117 lA, me drejtues, shtetasin S.S., 45 vjeç, banues në Tiranë, është përplasur me mjetin me targa AW89560G me drejtues shtetasin maqedonas I Ll. 36 vjeç , banues ne Strugë Maqedoni.

Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar shtetaset T.S., 75 vjeçe, Gj.K,80 vjeçe, E.K.,85 vjeçe banuese në Tiranë, të cilat kanë qenë pasagjere në mjetin që drejtohej nga 45 vjeçari nga Tirana, si dhe janë aksidentuar edhe  shtetasit maqedonas M.Ll.31 vjeç , E.Ll.12 vjeç,. Q.Ll pasagjere në mjetin që drejtohej nga shtetasi maqedonas, të cilët janë dërguar në spitalin e Librazhdit jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

/tvklan.al

LAJMET
Të ngjashme
KPT
KPT
UKT