Allegri në pritje të Manchester UnitedAllegri në pritje të Manchester United

17:45 09/01/2020

Shkarkimi i Solskjaer favorizon italianin

Nuk drejton një ekip që nga qershori, por Massimilliano Allegri është vënë në pozicionin e gjahtarit, në shënjestrën e tij ai pret i qetë me shpresën e shkarkimit të Solskjaer nga Manchester United.

Sipas mediave angleze Allegri është gati për të marrë drejtimin e djajve të kuq dhe shihet si shpresë për ta rikthyer në rrugën e suksesit, atë që norvegjezi Solskjaer e humbi shumë shpejt.

Emri i trajnerit nga Livorno ishte shoqëruar me disa klube, duke përfshirë Tottenham dhe Arsenal, por duket se qëllimi i tij ishte të merrte drejtimin e Manchester United, nëse Solskjaer do të shkarkohej.

Për fatin e Solskjaer, United do të presë Norwich në shtëpi këtë fundjavë dhe fitorja ndaj vendit të fundit në Premier League do të ishte frymëmarrje, por dështimi do të afronte largimin e trajnerit Solskjaer.

Premier League duket se po dashurohet me trajnerët e Serie A. Vetëm pak ditë më parë Ancelotti shkoi tek Everton pasi u shkarkua nga Napoli.

Edhe Tottenham nuk vonoi në afrimin e Morinho megjithëse portugezi ishte ende në atmosferën e kampionatit anglez.

Tv KlanTë ngjashme