E la për një tjetër, burri vret gruan shtatzënë, shpëton mrekullisht foshnja

E la për një tjetër, burri vret gruan shtatzënë, shpëton mrekullisht foshnja

18:57 22/11/2019

Është dënuar me burg një 51 vjeçar i cili qëlloi për vdekje ish-bashkëshorten, ndërsa ajo ishte në muajin e 8-të të shtatzënisë.

Ramanodge Unmathallegadoo, nuk e pranoi dot ndarjen nga 35-vjeçarja në 2012, e cila më pas krijoi një lidhje të re, duke e ruajtur këtë të fundit jashtë banese dhe duke e qëlluar me një shigjetë.

Viktima

Në këtë tragjedi arriti që të mbijetonte mrekullisht foshnja në barkun e nënës, të cilit i kishte kaluar vetëm pak milimetra larg kokës shigjeta që e la të vdekur të renë.

Autori

Mediat britanike raportojnë se foshnja mbijetoi edhe pse kur trupi i nënës u transportua në spital, gjendja e tij ishte kritike.

Harku

Në fotot ilustruese shihet se si ka mundur të shpëtojë fetusi.

Obsesione Unmathallegadoo kishte tre vite që kishte planifikuar vrasjen e ish-bashkëshortes, e cila e kishte lënë atë për një burrë tjetër.

Para Gjykatës ai u shpreh se ngjarja ishte aksidentale dhe nuk kishte qenë ajo shënjestra, por trupa gjykuese e shpalli fajtor duke e lënë në burg. /Tvklan.al
UKT
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


UKT
Grupi