Ekipi i Chelsea futet në karantinë


Ekipi i Chelsea futet në karantinë

14:01 13/03/2020

Futbollisti i ekipit të Chelsea, Callum Hudson-Odoi, mbrëmjen e djeshme kishte komplikacione në shëndet dhe pas kryerjes së testit, kishte rezultuar i infektuar me koronavirus.

Futbollisti është futur menjëherë në karantinë dhe gjendja e tij është e stabilizuar.

Gjithashtu personeli i ekipit, skuadra, stafi stërvitor, i cili kishte kontakt të afërt së fundmi me lojtarin do të izolohet në përputhje me udhëzimet e qeverisë./tvklan.al
Të ngjashme