agron xhafaj

 • PD: Prokuroria të zbulojë shefat e Alizotit

  Partia Demokratike ka publikuar të tjera përgjime për Fredi Alizotin, personin që pretendon se ka imituar zërin e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj në dosjen “Babalja”. Deputeti Enkelejd Alibeaj, gjatë një deklarate për mediat nga selia blu, bëri me dije detaje nga takimi i “aktorit” Fredi Alizoti me drejtorin...
 • PD:  Klani Xhafaj në sektorin e basteve

  Emri i Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm sipas opozitës nuk është i lidhur vetëm me trafikun e drogës, por edhe me lojërat e fatit. Për të ushtruar këtë aktivitet Partia Demokratike  thotë se ai ka marrë mbështetjen politike të Fatmir Xhafajt në kohën kur drejtonte komisionin e...
 • Rama: Italia nuk e ka kërkuar kurrë ekstradimin e Agron Xhafajt

  Pyetjes së gazetës austriake “Profil” nëse ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka mbrojtur vëllain e tij Agron Xhafaj, i dënuar për trafik drogë, kryeministrin Edi Rama i përgjigjet shkurt. “ Italia nuk e ka kërkuar kurrë ekstradimin e tij. Çfarë duhet të kishim bërë ne?” Sa i përket provës...
 • Ekskluzive/ Sa burg do të bëjë Agron Xhafaj në Itali

  Agron Xhafaj po e vuan dënimin e tij për trafik droge në burgun e Çivitavekias, pranë Romës në Itali. Por ai nuk do të qëndrojë në qeli 7 vjet e 2 muaj, sa kishte vendosur Gjykata e Kasacionit në vitin 2012. Ambasadori italian në Tiranë, Alberto Cutillo sqaron ekskluzivisht...
 • Ekzaminimi i audio përgjimit në laboratorin e Romës

  Ekzaminimi i audio përgjimit të realizuar në të cilin supozohet se është regjistruar një bisedë mes Albert Veliut dhe Agron Xhafajt, i dërguar nga autoritetet shqiptare në Itali, do të ekzaminohet në Institutin e Policisë Shkencore në Romës. Laboratorët dhe ekspertët kriminalistë në këto Institut vlerësohen si nga më...
 • Audio-përgjimi, nis hetimi pasuror për Agron Xhafajn

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimin pasuror për Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në një njoftim për mediat, Prokuroria bën me dije se po verifikohet pasuria e Geron Xhafajt (emri i ndryshuar), në lidhje me hetimet që po kryhen për audio-përgjimin e publikuar...
 • Berisha: Akuzat për kokainën, për të hequr vëmendjen nga “Xhafaj”

  Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se deklaratat e mazhorancës për përfshirje të zyrtarëve të Partisë Demokratike në trafikimin e 613 kg kokainë nga Kolumbia të kapur në Durrës, është një mënyrë për t’iu shmangur të vërtetës. Në një intervistë për emisionin ‘Byro Politike’ në Abc News, Berisha thotë se pronari...
 • Protesta e PD, Rama – qytetarëve: Si do ju duket vetja kur audio-përgjimi të dalë fals?

  Kryeministri Edi Rama ka shprehur sërish bindjen se audio-përgjimi i pretenduar për vëllain e ministrit të Brendshëm nuk është i vërtetë. Duke folur në Parlament, Rama u bëri thirrje qytetarëve që ta mendojnë dy herë pjesëmarrjen në protestën e opozitës ditën e shtunë, duke u thënë se ky është...
 • Basha: Vrasës të skeduar nga Vlora dhe Fushë Kruja kërcënuan “Dëshmitarin X”

  “Dëshmitarit X” i janë ofruar 200 mijë Euro për të mbyllur gojën, nga vrasës të skeduar nga Vlora dhe Fushë Kruja për të mohuar dëshminë e bërë publike”.  Kjo është deklarata e fortë e bërë nga kreu i opozitës edhe pse kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, ka ndërprerë seancën,...
 • S’ka filmime për takimet e pretenduara të Veliut

  Qëndrimi në Vlorë i dy oficerëve të Prokurorisë për Krimet e Rënda, për të mbledhur prova që do të mund të faktojnë dëshminë e Albert Veliut, se ai ka takuar Agron Xhafajn, deri tani nuk rezultuar i suksesshëm. Nga këqyrja e lokalit ku pretendohet se Veliu ka takuar vëllain...
 • Policia vihet në kërkim të “Ermalit”

  Pas marrjes së dëshmive të tre zyrtarëve të Partisë Demokratike, Albert Veliut, Agron Xhafajt dhe gazetarit Jetmir Olldashi, puna e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për çështjen “Xhafaj” fokusohet në Vlorë. Në qytetin bregdetar, sipas audiopërgjimit, janë bërë bisedat e pretenduara mes Albert Veliut e Agron Xhafajt. Gjithashtu po...
 • Video/ Ky është lokali ku u bë përgjimi i “Babales” në Vlorë

  Lokali që shikoni në pamjet e siguruara nga ABC News, është vendi ku thuhet se u realizua audio-përgjimi midis Albert Veliut, ose i njohur ndryshe si “Babalja” me të supozuarin vëllain e ministrit të Brendshëm, Agron Xhafa. Një ambient ku shërbehet kafe, në katin e dyte të një pallati,...
 • Gazetari Olldashi: Nuk e pashë Agron Xhafajn

  Gazetari Jetmir Olldashi pranon se nuk e ka parë Albert Veliun i njohur ndryshe si “Dëshmitari X” të bisedojë me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në një intervistë dhënë për emisionin “Opinion”, Olldashi rrëfen se biseda u zhvillua në 24 Tetor 2017 në brendësi të...
 • PD vijon bllokimin e komisioneve parlamentare

  Opozita ka paralajmëruar një tjetër përgjim që implikon në trafikun e lëndëve narkotike Agron Xhafajn, gjatë kohës kur i vëllai i tij Fatmir Xhafaj ishte ulur në karrigen e ministrit të Brendshëm. Deklarata e fortë erdhi nga deputeti Flamur Noka në Komisionin e Ekonomisë, ku të zgjedhurit demokratë nuk...
 • Video/ Salianji: Agron Xhafaj iku në Itali që mos t’i zbulohet aktiviteti kriminal

  Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka dhënë dëshminë e tij në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në lidhje me hetimet që po zhvillohen për audio-përgjimin e pretenduar të vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. I pyetur nga gazetarët, Salianji tha se ai dhe kologu i tij Gazment Bardhi dhanë...
 • DP: Rama is defending Xhafaj through a criminal scenario

  Democrat’s accusations towards Prime Minister Rama have been aggravated. In a statement for the media, Democratic Party’s deputy chairman Edi Paloka spoke of a criminal scenario by Prime Minister Rama, through which democrats say that they intend to close investigations for Agron Xhafaj. “Edi Rama knows that Agron Xhafaj...
 • Audio-përgjimi/ Prokuroria pritet të thërrasë gazetarin Jetmir Olldashi

  Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të marrë në pyetje edhe gazetarin Jetmir Olldashi, i cili  doli në një konferencë për shtyp, duke marrë përsipër investigimin mbi Agron Xhafajn. Ky veprim i organit të akuzës bëhët për të siguruar autenticitetin e pajisjes përgjuese, që Olldashi kishte pajisur më herët...
 • Basha: Agron Xhafaj, kokë e trafikut

  Për tu siguruar se dëshmia e gazetarit Jetmir Olldashi do të merrte vëmendjen e duhur mediatike dhe publike, kryetari i PD Lulzim Basha doli personalisht dhe e prezantuar transmetimin e konferencës së tij për shtyp. Për kryetarin e selisë blu kjo dëshmi fakton se vëllai i ministrit të Brendshëm...
 • Krimet e Rënda hetojnë vetëm audio-përgjimin

  Kallëzimi i bërë nga Agron Xhafaj ndaj zyrtarëve të Partisë Demokratike që bënë publik audio-përgjimin ku pretendohet se ai flet me një trafikant droge i kalon Prokurorisë për Krimet e Rënda. Dosja është deleguar të premten nga Prokuroria e Tiranës me argumentin se personat e përfshirë në hetim janë...
 • Dy procedime penale për çështjen “Xhafaj”

  Burime nga prokuroria bëjnë të ditur për ABC News se ka dy procedime penale të regjistruara mbi çështjen” Xhafaj”. Njëri është regjistruar pranë Prokurorisë së Tiranës mbi bazën e kallëzimit të shtetasit Agron Xhafaj. I dyti është nisur kryesisht nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Të njëjtat burime zyrtare...
Emisione