basir collaku

 • OPINION – VANGJUSH DAKO PERBALLE PERGJIMEVE!

  Të ftuar: Vangjush Dako Fitim Zekthi Mentor Kikia Lorenc Vangjeli Basir Collaku Mark Marku Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në Tv Klan, Blendi Fevziu ka debatuar ashpër me kryetarin e Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako lidhur me audio-përgjimet e publikuara të dosjes “339”. Insinuatës së kryebashkiakuat Dako, i...
 • OPINION – DOSJA 339, BILD PUBLIKON PERGJIME TE REJA!

  Të ftuar: Basir Collaku – Gazetar Fatos Hakorja – Gazetat Në linje telefonike: Ardian Kokomani – Kryetari i Bashkisë së Shijakut azetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në Tv Klan, Blendi Fevziu ka kritikuar urdhrin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda që kanë ndaluar publikimin në media të përgjimeve...
 • Gazetari Çollaku: Pritet të publikohen përgjime më të rënda se kaq (Video)

  “Përgjime të tjera pritet të dalin në vijim lidhur me vjedhjen e votës në zgjedhjet e vitit 2017, duke përfshirë dhe qytete të tjera, jo vetëm Durrësin”. Kështu deklaroi nga studio e emisionit “ Opinion” në Tv Klan, gazetari Basir Çollaku i ftuar për të diskutuar lidhur me 6...
 • OPINION – PROKURORIA, PER CFARE E AKUZON SAIMIR TAHIRIN?

  Të ftuar: Basir Çollaku – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Anila Basha -Gazetare Artan Hoxha – Gazetar Në tel: Saimir Tahiri – Ish Minister i Brendshëm Maks Haxhia – Avokat Gazetari Basir Çollaku tha mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” në Tv Klan se bashkëshortja dhe babai i...
 • OPINION – KE PO.SULMON SAIMIR TAHIRI?

  Të ftuar: Mustafa Nano – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Saimir Tahiri – Ish Ministër i Brendshëm Mark Marku – Analist Basir Çollaku – Gazetar Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, është rikthyer pas 1 viti në studion e “Opinion”, në Televizionin Klan. Pas një heshtje...
 • Tahiri në studio me 3 armiq? Gazetarët përplasen në “Opinion”

  Prezenca e ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në emisionin “Opinion” mbrëmjen e së enjtes është shoqëruar me debate të ashpra edhe në mesin e gazetarëve të vënë përballë tij. Shkak për këtë u bë komenti i analistit Mustafa Nano, i cili vlerësoi kurajën e Tahirit për t’u vënë përballë...
 • Çollaku: Prokuroria t’i shkojë deri në fund hetimit

  Për më shumë se 30 minuta dha shpjegime në Prokurorinë e Tiranës edhe gazetari Basir Çollaku, një nga 5 të akuzuarit nga Taulant Balla për kallëzim të rremë në lidhje me çështjen e Xhisiela Malokut. Pas daljes nga organi i akuzës Çollaku tha se u pyet nga Prokuroria për...
 • OPINION – BABALE-XHAFAJ, PERGJIMI 2!

  Të ftuar: Ervin Salianji – Deputet i PD-së Lorenc Vangjeli – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Basir Collaku – Gazetar Armand Bajrami – Gazetar Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, deklaroi se në Britaninë e Madhe ka vajtur zëri i Agron Hysenit dhe jo...
 • OPINION – E VERTETA E DENONCIMIT TE FUSHE-KRUJES!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Armand Shkullaku – Gazetar Basir Collaku – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Në lidhje direkte: Tauland Balla – Kryetar i grupit parlamentar të PS-së Emiljano Nuhu – Ish-oficer i policisë Ish-oficeri i policisë Emiljano Nuhu ka deklaruar në një...
 • OPINION – PIKEPYETJET E NJE DENONCIMI TRONDITES!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Jordan Daci – Jurist Basir Collaku – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar     Në studion e emisionit “Opinion” është diskutuar mbrëmjen e sotme për denoncimin e ish-oficerit të policisë Emiljano Nuhu, i cili ka akuzuar se është kërcënuar nga dy deputetët socialistë...
 • Denoncimi i policit, dy gazetarët përplasen për versionin e ngjarjes (video)

  Në studion e emisionit “Opinion” është diskutuar mbrëmjen e sotme për denoncimin e ish-oficerit të policisë Emiljano Nuhu, i cili ka akuzuar se është kërcënuar nga dy deputetët socialistë Rrahman Rraja dhe Taulant Balla. Kërcënimi ka nisur për shkak të djalit të deputetit Rraja, i cili ka qenë i...
 • OPINION -KE ARRESTUAN EUROPIANET NE SHQIPER

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Anila Hoxha – Gazetare Besfort Lamallari – Zv/ministër i Brendshëm Basir Collaku – Gazetar     Ke arrestuan europianet ne Shqiperi! Zv/ministri i Brendshëm Besfort Lamallari thotë se grupi i “Bajri” i goditur të premten nga Policia e Shtetit,...
 • OPINION – SHKARKOHET PROKURORI I TAHIRIT; TE PANJOHURAT E LUFTES SE DYTE BOTEROR!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Mark Marku – Petagog Basir Çollaku – Gazetar Drejtuesi i emisionit “Xhungel”, Artan Hoxha është shprehur se shkarkimi i Prokurorit të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj është bërë me ndërhyrje të ambasadës amerikane. Hoxha tha të mërkurën në studion...
 • OPINION – KUSH FSHIHET PAS 180 MILION EURO DROGE?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetar Artan Hoxha – Analist Basir Çollaku – Gazetar Ervin Brahaj – Drejtor i hetimit doganor Rezar Velmishi – Shef i sektorit te narkotikëve në drejtorinë e përgjithshme të policisë së shtetit   Gazetarja e kronikës në ‘News24’, Klodiana Lala,...
 • OPINION – ARRESTIMET, KUSH E KA RRADHEN?

  Të ftuar: Çlirim Gjata, Theodhori Sollaku, Armand Shkullaku, Basir Çollaku, Mustafa Nano, Ervis Iljazaj   Mbrëmjen e së enjtës në emisioni “Opinion” (23 nëntor 2017), është folur rreth urdhëraresteve që ka lëshuar Prokuroria për Krimet e Rënda për tre ish zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit. Në emisionin...
 • OPINION – LIDHJET E KRIMIT ME POLITIKEN!

  Të ftuar: Mark Marku, Basir Çollaku, Klodiana Lala, Lorenc Vangjeli, Mustafa Nano Lidhje direkte me: Erisa Zykaj Gazetarja Erisa Zykaj, mbrëmjen e sotme, ka deklaruar në emisionin “Opinion”, se BE nga Shqipëria pret arrestime në fillim të vitit. Zykaj tha se vende të ndryshme të BE-së kanë qarkulluar informacione sekrete në...
 • OPINION – CFARE FSHIHET PAS PERGJIMEVE?

  Të ftuar: Mustafa Nano, Iris Luarasi, Artan Hoxha, Shkullaku, Preç Zogaj, Basir Çollaku Lidhje direkte me: Monika Kryemadhi Ka drejtues policie që kanë 4-5 milion euro në shtëpi, të fituara nga trafiku i drogës. Lajmi është konfirmuar sonte, në studion e emisionit Opinion nga gazetari Basir Çollaku, i cili theksoi...
Emisione