erjon Veliaj

 • Biletat për fëmijët e vegjël, PD reagon kundër Erion Veliajt

  Akuzave të Erion Veliajt iu është përgjigjur nga selia e PD-së, zëdhënësja Ina Zhupa. Sipas saj, Veliaj mashtroi kur tha se Basha miratoi ligj që fëmijët të paguajnë biletat në autobusët urban. Zhupa tha se Veliaj mashtroi kur tha se Basha dha leje ndërtimi për kompleks pallatesh tek Stacioni...
 • Zbulohet itinerari i Maratonës së tretë të Tiranës

  Maratona e Tiranës 2018 mirëpret edhe këtë vit vrapues nga e gjithë bota për t’u bërë pjesë e saj. Bashkia e Tiranës e cila është organizatorja e edicionit të tretë të kësaj maratone ka marrë aprovimin e dy itinerarëve të rinj të certifikuar nga Federata Ndërkombëtare e Atletikës –...
 • Mayor Donates the “City Key” to Rita Ora

  The Mayor of Tirana, Erjon Veliaj, hosted on Sunday in a special meeting the Albanian renowned singer,  Rita Ora. He expressed gratitude to the singer, for the good image she represents for Albania, inspiring the young generation and donated her “City Key”, as the symbol of Tirana’s friends. “By...
 • Hapet shkollë e re në Tiranë, Veliaj: Merr fund mësimi me dy turne

  Nxënësit e shkollës “Hasan Tahsin” e nisën vitin e ri shkollor në një godinë krejtësisht të re. Bashkia e Tiranës mbajti premtimin duke përfunduar në kohë rekord rikonstruksionin e plotë të shkollës  duke ofruar për 1 mijë nxënës kushte më të mira të mësimdhënies. Ambientet e rinovuara të kësaj...
 • Tiranë, bashkia ndërhyn në rrugën Faik Konica

  Zona pranë Qytetit Studenti dhe stadiumit kombëtar do të kthehet në një nga poliqendrat e kryeqytetit. Kryebashkiaku Veliaj është optimist se investimet që po bëhen për rikonstruktimin e rrugëve që e përshkojne, do të rrisin vlerën e pronave në këtë zonë. Një nga këto rrugë është dhe “Faik Konica”...
 • Zhvillimi urban i Tiranës, nga studentë të Harvardit

  Studentë nga Universiteti i Harvardit do të japin asistence teknike për zhvillimin urban dhe inovacionin në qytetin e Tiranës. Kjo është bërë e mundur falë një marrëveshje mes Bashkisë së Tiranës dhe këtij universiteti. Duke nisur nga kjo verë, Bashkia e Tiranës do të presë me bursa të Harvardit...
 • Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” Kryetarit të Kuvendit të Kosovës

  Kryebashkiaku i Tiranës ka pritur pasditen e së hënës kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të cilit i dha edhe çelësin e qytetit. Gjatë këtij takimi ata vlerësuan marrëdhëniet mes dy vendeve dhe diskutuan mbi shtimin e bashkëpunimit mes tyre. Erjon Veliaj: Jam shumë i lumtur që je...
 • Veliaj: Brenda 2017-ës reduktojmë përdorimin e qeseve plastike

  Brenda 2017 do të reduktohet përdorimi i qeseve plastike. Me qëllim ndërgjegjësimin e qytetarëve që të reduktojnë përdorimin e qeseve plastike, aktivistë dhe studentë të arsimit profesional, me mbështetjen edhe të Bashkisë së Tiranës, prodhuan brenda një dite 5 mijë trasta Erjon Veliaj: Kjo është një nismë shumë e...
 • Bashkia ndërhyn në Laprakë, Veliaj: Përfitojnë 20 mijë banorë

  Vëmendja e radhës nga ana e Bashkisë së Tiranës, për rehabilitimin e blloqeve të pallateve, ka qenë në bllokun nr 1 në Laprakë. Nisur nga numri i banorëve që përfitojnë nga kjo ndërhyrje, kryebashkiaku Erjon Veliaj tha se investimi në këtë zonë është më i rëndësishmi, pas atij te...
 • Vrasja e 17-vjeçarit në landfillin e Sharrës, PD kallëzim penal për Erjon Veliajn

  Partia Demokratike ka depozituar sot një kallëzim penal në prokurori, për kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj. Sipas kësaj force politike, ka disa shkelje që sollën humbjen e jetës së 17-vjecarit Ardit Gjoklaj, në landfillin e Sharrës, një muaj më parë. PD thotë se zanafilla e paligjshmërisë nis...
 • Bashkëshortja e Veliajt ka ditëlindjen, ja urimi i veçantë i kryebashkiakut

  Bashkëshortja e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Ajola Xoxa, sot ka ditëlindjen. Me të zbardhur dita, kryebashkiaku Erjon Veliaj e ka uruar atë edhe publikisht. “Ajola, dashuria ime e bukur! Mezi i pres dhe 100 ditëlindjet e tua të tjera – tifozi yt me i madh”, shkruan Veliaj, në një...
 • Apeli rrëzon kërkesën e Bashkisë për trupin gjykues

  Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Bashkisë së Tiranës për të ndryshuar trupën gjykuese, që ka në shqyrtim çështjen për ndërtimin e komplesit të palleteve deri në 17 kate, tek diga e Liqenit. Bashkia e Tiranës kërkonte përjashtimin e tre gjyqtarëve, me argumentin se kanë konflikt interesi,...
Emisione