Iris Luarasi

 • OPINION – A DO TE KEMI NJE TAKIM RAMA-BASHA?

  Të ftuar: Iris Luarasi – Petagoge Alfred Peza – Gazetar Artan Hoxha – Analist Tomor Alizoti – Analist Në lidhje të drejtpërdrejtë: Elisa Spiropali – Deputete e PS-së Një intervistë me tone të ashpra është zhvilluar mbrëmjen e sotme në “Opinion” mes Ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin...
 • OPINION – PERSE PO BLLOKON RRUGET OPOZITA?

  Të ftuar: Prec Zogaj Anila Basha Iris Luarasi Enton Abilekaj Mentor Kikia Fitim Zekthi Samiti i Berlinit për Ballkanin!...
 • OPINION – C’DO TE NDODHE NE PROTESTEN E SE SHTUNES!

  Të ftuar: Alfred Peza – Gazetar Iris Luarasi – Petagoge Mustafa Nano – Gazetar Armand Shkullaku – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetar Artan Hoxha – Analist Në lidhje te drejtpërdrejtë: Gazmend Bardhi – Ish Deputet i PD-së Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka thënë se në...
 • RUDINA – EMISIONI 07 MARS 2019!

  Nora Malaj – Ish-Deputete Iris Luarasi – Pedagoge Visjan Ukenaj – Aktor Sibora Bitri – Gazetare, Spikere në ABC news Festa e 7 Marsit mbetet një ditë e shënuar për mësuesit në mbarë Shqipërinë. E gjithë vëmendja dhe mirënjohja në këtë ditë është për ta dhe misionin fisnik që...
 • OPINION – KRIZA POLITIKE, CFARE ZGJIDHJE DO TE KETE?

  Të ftuar: Iris Luarasi – Petagoge Andi Bejtja – Gazetar Armand Shkullaku – Gazetar Alfred Peza – Gazetar Clirim Gjata – Avokat Lorenc Vangjeli – Analist Në lidhje te drejtperdrejtë: Blendi Klosi – Përfaqësues i PS-së Aldo Bumci – Përfaqësues i PD- Së Deputeti i Partisë Demokratike Aldo Bumçi,...
 • OPINION – NGJARJA E KAVAJES, FAKTE TE REJA!

  Të ftuar: Mustafa Nano – Gazetar Mark Marku – Petagog Iris Luarasi – Petagoge Belina Budini – Petagoge Julian Zyla – Analist Ylli Manjani – Ish Ministër i Drejtësisë Redi Shehu – Studiues Në lidhje te drejtpërdrejte: Klodiana Lala – Gazetare Gazetarja Klodiana Lala ka thënë sot në studion...
 • OPINION – POLITIKANE ME KOPJE!

  Të ftuar: Ermal Hasimja – Petagog Iris Luarasi – Petagoge Agron Shehaj – Deputet i PD-së Nebi Bardhoshi – Drejtor i Insitutit të Antropologjisë Anita Brahaj – Gazetare Kejdi Mehmeti – Deputete e LSI-së Vladimir Kolaj – Doktor në të drejtën publike Studiuesi Vladimir Kola të martën ka vijuar...
 • OPINION – PSE IKIN MJEKET?

  Të ftuar: Sokol Xhepa – Mjek Eglantina Bardhi – Mjeke Petrit Vargu – Mjek Mira Rakacolli – Zv/ministrja e Shëndetësisë Iris Luarasi – Petagoge Leonard Solis – Doktor Largimet masive nga Shqipëria të mjekëve dhe infermierëve, kryesisht në Gjermani, tashmë është kthyer në një problem për vendin tonë. Sipas...
 • OPINION – A PROVOKUAN GREKET NE GJIROKASTER?

  Të ftuar: Iris Luarasi – Petagoge Tomorr Alizoti – Jurist Arjan Çurri – Analist Bashkim Zeneli – Ish ambasador i Shqipërise në Greqi Artan Lame – Koleksionist Artan Hoxha – Gazetar Gazetari Artan Hoxha, të hënën, tregoi se tre pjesëtarë të forcave komando greke që shkaktuan masakrën e Peshkëpisë,...
 • OPINION – SI IU PERGJIGJ RAMA – METES?

  Të ftuar: Ulsi Manja – Deputet i PS-së Iris Luarasi – Petagoge Andi Bejtja – Gazetar Flamur Noka – Deputet i PD-së Enkel Demi – Gazetar, moderator Përplasja mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama lidhur me mosdekretimin e emrit të Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm po...
 • OPINION – PERSE DHA DOREHEQJEN FATMIR XHAFAJ?

  Të ftuar: Robert Rakipllari – Kryeredaktori i gazetës ‘Panorama’ Erl Murati – Gazetar Blendi Salaj – Gazetar Iris Luarasi – Petagoge Ervis Iljazaj – Drejtor “MAPO” I ftuar në studion e ‘Opinion’ gazetari Erl Murati është shprehur se ikja e Xhafës ishte më shumë shkarkim nga ana e kryeministrit...
 • OPINION -KUSH E PERGJAKU KRYEREDAKTORIN E RD-së! GJYKATA LIRON SAIMIR TAHIRIN!

  Të ftuar: Mark Marku – Analist Ylli Manjani – Ish Ministër i Drejtësisë Iris Luarasi – Petagoge Ervis Iljazaj – Gazetar Bledi Kasmi – Gazetar   Kush e pergjaku kryeredaktorin e RD? Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike”, Bledi Kasmi ka folur për herë të parë në emisionin “Opinion” pas...
 • OPINION – KUSH ABUZON ME FEMIJET JETIM!

  Të ftuar: Saimir Kodra – Drejtuesi i emisionit “STOP” Iris Luarasi – Petagoge Ergys Mertiri – Psikolog Eliona Kulluri – Psikologe Denada Seferi – Drejtore e Programeve të Zhvillimit të Kujdesit Shëndetësor dhe Social Matilda Tyli – Ndihmëskomisionere e Avokatit të Popullit Genta Kaloçi, e njohur si psikologe dhe një anëtare e Partisë...
 • OPINION – “RIKTHIMI” I TAHIRIT DHE ORNELA VORPSI NE DEBATIN PER RAMEN; RAMA THELB APO FASADE?

  Të ftuar: Preç Zogaj – Analis Mustafa Nano – Gazetar Iris Luarasi – Pedagoge Grida Duma – Deputete e PD-së Belina Budini Pedagoge Mark Marku – Analist Alfred Peza – Gazetar Në lidhje telefonike: Sajmir Tahiri   “Rikthimi” i Tahirit dhe Ornela Vorpsi në debatin për Ramën! “Nuk ka bir nënë dhe bir...
 • OPINION – PSE MESHKUJT NUK I KUPTOJNE FEMRAT!

  Të ftuar:    Ergys Mërtiri – Sociolog Zhaklin Lekatari – Tabu. al Lura Elezi – Urban Blogger Iris Luarasi – Petagoge Lorenc Vagjeli – Gazetar Rudi Hizmo – Moderator Kiara Tito – Moderatore Fjodora Fjora – Moderatore   Në “Opinion” sonte po flitet për keqkuptimet mes meshkujve dhe femrave....
 • OPINION -KUSH ESHTE MINISTRI ME I PELQYER I QEVERISE?

  Të ftuar: Armand Shkullaku, Dashamir Shehi, Mark Marku, Alfred Peza, Iris Luarasi, Mustafa Nano   Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ka diskutuar sot në Opinion lidhur me arritjet e listuara nga Kryeministri Rama gjatë 100 ditëve të para dhe gjatë vitit 2017, të listuara prej tij gjatë zhvillimit të...
 • OPINION – PERLESHJE NE PARLAMET, C’DO TE NDODHE?

  Të ftuar: Preç Zogaj, Ylli Manjani, Iris Luarasi, Lorenc Vangjeli; Lidhje direkte me: Floida Kërpaçi dhe Monika Kryemadhi Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, të hënën ka deklaruar se ndërprerja e fjalës së ish-kryeministrit Sali Berisha, njëkohësisht një nga deputetët më të vjetër, është një puç i fjalës së lirë....
 • Video/ Klubet e natës, Luarasi tregon si e humbi kontrollin në debat live

  Pedagogia Iris Luarasi ishte sot në “Rudina”, në Tv Klan nga ku tregoi një moment të sikletshëm nga eksperienca në panelet televizive. Luarasi tha se ka humbur kontrollin dhe ka fyer Rezarta Delisulën në një diskutim për kontrollet e policisë në klubet e natës. Pedagogia tha se menjëherë pas...
 • Video/ Mazniku nuk mban dot lotët në studio

  Arbjan Mazniku, nënkryetari i Bashkisë Tiranë ishte sot në një dalje ndryshe në Tv Klan. Mazniku ishte i ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë”, nga ku tregoi aftësitë në gatim. Gjatë emisionit, ndërkohë që priste qepë për përgatitjen e recetës së tij, nënkryetarit të Bashkisë i janë mbushur...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 51

  Iris Luarasi dhe Arbër Masniku...
Emisione