Julian Hodaj

 • OPINION – PSE PO DESHTON POLICIA ME KRIMINELET NE KERKIM?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Artan Hoxha – Analist Julian Hodaj – Zv.Minister i Brendshëm Lorenc Vangjeli – Analist Fatjona Medini – Gazetare     A po dështon policia në arrestimin e personave në kërkim? Në emisionin Opinion këtë të hënë u diskutua mbi ngjarjet...
 • “Illyruan Guard”, një polici private e organizuar nga shteti

  Krijimi i policisë private “ Illyrian Guard ” do të zotërohet 100 % nga shteti në varësi të ministrisë se brendshme. Zv ministri Julian Hodaj, thotë ajo do të jetë një shoqëri që do të ruajë kryesisht institucionet shtetërore, por ky shërbim do iu ofrohet edhe subjekteve private. Julian...
 • OPINION – PRAPASKENAT E DOREZIMIT TE KELMEND BALILIT!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Poli Hoxha – Gazetar Julian Hodaj – Zv Ministër i Brendshëm Armand Bajrami – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Gazetari Artan Hoxha ka rrëfyer në emisionin “Opinion” në Tv Klan momentet kur shkoi në fshatin Stjar të Delvinës, aty ku takoi Kelmend Balilin...
 • OPINION -KE FSHEHIN PERGJIMET!

  Të ftuar: Anila Basha – Gazetare Preç Zogaj – Analist Fahri Balliu – Gazetar Julian Hodaj – Zv Ministrèr i Brendshëm Zëvendësministri i Brendshëm Julian Hodaj i pranishëm në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu tha se çështja e operacionit “Vol-Vo 4” është në hetim e sipër...
 • “Vol-Vo 4”, Zv/ministri i Brendshëm Hodaj: Dosja në hetim e sipër, ka arrestime të tjera

  Zëvendësministri i Brendshëm Julian Hodaj i pranishëm në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu  tha se çështja e operacionit “Vol-Vo 4”  është në hetim e sipër dhe ka ende persona që janë shpallur në kërkim. “Kjo është një dosje në hetim dhe do të ketë zhvillime. Këto masa...
 • Ministria e Brendshme sqaron deklaratën e Hodajt për ZDF

  Ministria e Brendshme hedh poshtë komentet dhe reagimet pas intervistës së zv/ ministrit Julian Hodaj për kanalin gjerman ZDF ku ai citohej se në raste emergjence Shqipëria mund të strehojë deri në 600 mijë emigrantë duke iu referuar krizës së Kosovën në vitin 1999. Në një reagim, një ditë...
 • Hodaj: Shqipëria mund të strehojë deri në 600 mijë refugjatë

  “Shqipëria ka kapacitete të mbajë deri në 600 mijë refugjatë”. Këtë e ka pohuar Zëvendësministri i Brendshëm, Julian Hodaj, i intervistuar nga televizioni gjerman ZDF. Në një reportazh të kanalit gjerman, ku flitet mbi planin e qeverisë austriake për ngritjen e një kampi emigrantësh në një vend të Ballkanit...
 • Miratohet pr/ligji për vettingun në Polici dhe Gardë

  Sot, Këshilli i Ministrave miratoi projektligjin për “Për vlerësimin kalimtar të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat”, i njohur si Vetting-u. Në një deklaratë pas mbledhjes së qeverisë,  Zv.ministrit të Brendshëm, Julian Hodaj tha se qëllimi i kësaj nisme është të...
 • Arratisja e 3 oficerëve, zv/ministri: Urdhrat na erdhën një ditë me vonesë

  Urdhri për ndalimin dhe arrestimin e 3 zyrtarëve të policisë së Vlorës i ka ardhur SHÇBA -së një ditë me vonesë. Ky është pretendimi i zv/ministrit të Punëve të Brendshme, Julian Hodaj, i cili nga studio e emisionit “Byroja Politike” në ABC News deklaroi se urdhëri iu ka ardhur...
Emisione