Kenga Magjike

 • Plotësohet ëndrra e mësueses, nxënësi gati për Këngën Magjike (Video)

  Një surprizë e dyfishtë sot tek “Ka një mesazh për ty”. Kantautori i njohur Kledi Bahiti ka marrë përsipër të kompozojë një këngë për Jetmir Kananin, ish-nxënësin e mësuese Shigjetës e cila ishte e ftuar sot në këtë rubrikë. Tashmë ai do marrë pjesë si konkurrent në Festivalin e...
 • Ndryshon formula e votimit në Kënga Magjike 2019

  Edicioni i 21 i festivalit “Kënga Magjike” vjen me një koncept të ri. Sot është prezantuar spoti i “Kënga Magjike 2019” që fton këngëtarët të bëhen pjesë e këtij edicioni. “Këtë vit në “Kënga Magjike” veç artistëve në netët finale do të votojë edhe publiku, këtë vit do të...
 • 20 vjet “Kënga Magjike”, Gjebrea zbulon formulën e suksesit

  “Kënga Magjike” e mbylli edicionin e 20, por suksesi i saj la pas magjinë e vet. Jo vetëm këngët që u bënë hit në pak ditë, por gjithashtu me përqëndrim tek detajet dhe surprizat, organizatorët arritën edhe këtë vit të kishin vëmendjen e publikut. Me një rezultat që e...
 • Këngëtarët ndahen për të marrë pjesë në Këngën Magjike?

  Dy humoristët Erion Isai dhe Bes Kallaku kishin konstatuar një detaj shumë interesant në këtë edicion të 20-të të festivalit “Kënga Magjike”. Sipas tyre, pjesa më e madhe e këngëve të këtij viti janë me dhimbje, flasin për vuajtje, dashuri të humbur etj. Ata renditën disa prej këngëve, ndërsa...
 • Çfarë do ndodhte me 11 “VIP-at”, po të zhdukej interneti (Video)

  Mbrëmjes finale të festivalit “Kënga Magjike” nuk kishte si t’i mungonin dyshja e humorit Bes Kallaku dhe Erion Isai. Ata imagjinuan se çfarë mund të ndodhte nëse interneti, kaq i përhapur tashmë dhe i përdorur nga të gjithë, nuk do të ekzistonte më. Ata renditën 11 personazhe të njohur...
 • Flori, fitues i “Kënga Magjike”

  Me një këngë rrënqethëse dhe një interpretim që i rrëmbeu zemrat jo vetëm publikut, por edhe artistëve të tjerë që e votuan, Flori Mumajesi është triumfuesi i edicionit të 20 të Këngës Magjike me baladën “Plas”. Pas një nate të mbushur plot emocione, Flori ia dedikoi këtë fitore publikut...
 • Kujt ia dedikoi këngën Flori (Video)

  Flori Mumajesi fitoi edicionin e 20-të të “Këngës Magjike”, me një këngë që rrëmbeu zemrat e publikut. Ai u shpreh i emocionuar kur ngriti trofeun simbolik, njëkohësisht thotë se e shijoi të gjithë aventurën në këtë festival. Trofeun e fituar, Flori ia dedikon publikut që e ka mbështetur në...
 • Flori Mumajesi fitues i “Këngës Magjike” 2018

  Finales së spektaklit më të madh të muzikës në Shqipëri, “Këngës Magjike” i ka ardhur fundi. Këngëtari Flori Mumajesi është shpallur fitues i edicionit të 20-të me këngën “Plas”. Ai u votua nga vetë artistët pjesëmarrës si më i miri i këtij jubileu të “Këngës Magjike”. “Tani është ai...
 • Finalja e “Këngës Magjike” në foto

  Skena e Pallatit të Koncerteve është kthyer në një magji të vërtetë. Edicioni i 20-të i “Këngës Magjike” bëri bashkë 23 artistë big dhe 26 artistë të kategorisë së të rinjve. Nën drejtimin e Ardit Gjebreas, moderatores Bora Zemani dhe balerinës Klaudia Pepa gara duket se ka qenë e...
 • Zbuloni çmimet me të cilat u vlerësuan artistët në “Kënga Magjike” (Video)

  Finalja e madhe e “Këngës Magjike” ka mbërritur. Artistët kanë votuar dhe këtë të shtunë mes emocionesh ata njihen me çmimet me të cilët janë vlerësuar. Ky 20-vjetor i “Këngës Magjike rezervon plot surpriza… “Kënga Hit” shkoi për dy këngëtaret Aurela Gaçe & Eli Fara. “Best Balade” iu dha këngëtarit...
 • “Italianët” nga Erseka dhe Bubqi në Kënga Magjike (Video)

  Kjo mbrëmje finale e Kënga Magjike ka nisur plot emocion, plot çmime e duartrokitje pa fund. Por surprizat nuk kanë nisur ende… Këtë e paralajmërojnë në këtë video edhe dy humoristët Bes Kallaku dhe Erion Isai. Ashtu siç bëri të ditur më herët edhe vetë Ardit Gjebrea, Isai dhe...
 • Kënga Magjike, Gjebrea tregon surprizat e natës finale dhe rikthimin në muzikë

  Për herë të parë Aulona dhe Fatma dolën nga kosherja e zakonshme për të sjellë këtë puntatë një Thumb Magjik. Bëhet fjalë për prapaskentat e edicionit të 20 të Këngës Magjike dhe të gjitha të pa thënat të nxjerra vetëm nga Thumb. Të gjitha këto vijnë vetëm nga një...
 • Shpallen të shtunën fituesit e “Këngës Magjike”

  Jo vetëm me një skenë madhështore, ndriçim të ndërthurur bukur me notat muzikore, por mbi të gjithë me një vëmendje të veçantë tek detajet. Kështu ‘Kënga Magjike’ ka arritur të mbajë të mbërthyer spektatorë dhe telespektatorë të ekranit të Televizionit Kombëtar Klan edhe në natën e saj të dytë....
 • Mbyllet nata e dytë e “Këngës Magjike”

  Plot shkëlqim u mbyll edhe nata e dytë e edicionit të 20 të festivalit Kënga Magjike, në një transmetim të drejtpërdrejtë në Televizionin Klan që prej orës 20:30. Një prej surprizave që u zbulua që në fillim ishte bashkëprezantimi i natës finale edhe me 4 prezantuese të edicioneve të...
 • Nga dhimbja në duartrokitje, sakrifica e Nikut për të performuar në “Kënga Magjike” (video)

  Edhe kur jeta të përball me sfida dhe situata të vështira, njeriu përpiqet të kalojë çdo pengesë dhe të harrojë hidhërimin dhe vuajtjen dhe të vazhdojë jetën. Këngëtari Kreshnik Alikaj i cili interpretoi këngën “Instagrami” në natën e dytë të festivalit “Kënga Magjike”, ka përcjellë për në banesë të...
 • Surpriza e Bora Zemanit në “Këngën Magjike” (video)

  Nata e dytë e edicionit të 20-të të “Këngës Magjike” në Tv Klan ka startuar plot emocione ku nuk munguan surprizat. Natën e parë balerina Klaudia Pepa, përveç moderimit të spektaklit, performoi një numër baleti nën shoqërinë e balerinëve të Mediaset. Prezanca e balerinëve italianë i dhanë më shumë...
 • “Mos më urreni, por më votoni”

  Pas një viti mungese në “Këngën Magjike” këngëtari i dashur për publikun shqiptar, Erik Lloshi rikthehet në skenën magjike të edicionit të tij të 20-të. Ai do të interpretojë këngën “Mos urre”. Në një video për tvklan.al, Erik Lloshi bën një apel. “Rikthehem pas një viti në “Kënga Magjike”, mos...
 • Ja kush do ta hapë natën e dytë të “Këngës Magjike”

  Pas një nate të mbushur me emocione spektakël dhe një skene madhështore, pas pak do të nisë në Tv Klan nata e dytë e edicionit të 20 të “Këngës Magjike”. Spektakli do të startoje me këngëtarin Kelly, i cili do të performojë me këngën e tij “Ma ka fajin...
 • Ngre siparin nata e parë e “Kënga Magjike”

  Mbrëmjen e së mërkurës ngriti siparin nata e parë e edicionit të 20-të, të festivalit “Kënga Magjike”. Eventi më i madh i këngës moderne shqiptare u transmetua drejtpërdrejt në Televizionin Klan, në Klan Maqedonia, si dhe në Kosovë. Ardit Gjebrea u shfaq me dy prezantueset Bora Zemani dhe Kaludia...
 • Olsi Bylyku “thumbon ashpër” konkurrentët e “Këngës Magjike” (Video)

  Edhe pse ishte pjesëmarrës në “Kënga Magjike” ku interpretoi këngën “Si të flas” me Lorenc Hasramën, Olsi Bylyku nuk mund të rrinte pa bërë batuat të cilat shkaktuan humor në sallën e tejmbushur të Pallatit të Koncerteve. Performanca e tyre mori vlerësim pozitiv nga juria e “Këngës Magjike”, shumica...
Emisione