Shkoder

 • Bashkia nuk jep leje për mitingun e Ramës

  Bashkia e Shkodrës refuzon të japë leje për mitingun e Kryeministrit Rama këtë të enjte në qytetin verior. Përmes dy shkresave drejtuar degës së Partisë Socialiste dhe Policisë së këtij qyteti, Kryebashkiakja Voltana Ademi thotë se këtë vendim e mbështetet në zbatim të dekretit të Presidentit të Republikës për...
 • Sulmet ndaj KZAZ-ve, vijojnë arrestimet

  Policia ka arrestuar 7 persona në lidhje me incidentet e ndodhura në KZAZ numër 11 në Kukës dhe në KZAZ-të e Kamzës dhe Vorës. Dhjetëra mbështetës të opozitës së bashku me punonjësit e bashkisë së Kukësit u përplasën me forcat e policisë në gjimnazin Havzi Nela në Kukës, aty...
 • I vunë zjarrin KZAZ-së, 5 të arrestuar

  5 është numri i personave të arrestuar në Shkodër, mes të cilëve edhe një punonjës i Policisë Bashkiake të këtij qyteti, për incidentin e ndodhur një ditë më parë në KZAZ-në Nr.3. Të arrestuarit janë G. B., 29 vjeç, G., 50 vjeç, A. N., 39 vjeç, O. Th., 17...
 • Bardh Spahia: Situata në Shkodër e acaruar, mund të ndodhë gjithçka

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia thotë se situata në Shkodër është e tensionuar për shkak të situatës zgjedhore. Duke folur për incidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në KZAZ nr.3 ku iu vendos zjarri murit të godinës, në një lidhje telefonike me emisionin “Opinion” në Tv Klan, Spahia...
 • Incidentet në KZAZ, Lleshaj: Askush nuk i shpëton ligjit

  Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me incidentet e ndodhura mbrëmjen e kësaj të marte në një KZAZ në Shkodër. Lleshaj i quan të turpshme veprimet e përfaqësuesve të opozitës dhe i bën me dije së dhunuesit nuk do ti shpëtojnë ligjit. “Përpjekje e turpshme e përfaqësuesve...
 • Kryebashkiakja e Shkodrës akuza policisë

  Në një deklaratë për mediat Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi tha se persona të paidentifikuar, të mbështetur nga policia tentuan të shpërthejnë mëngjesin e kësaj të marte derën e Pallatit të Sportit në Shkodër, ngjarje që sipas Ademit u parandalua nga Policia Bashkiake. “Pallati i Sportit është...
 • Tension në KZAZ 2

  Është shoqëruar me incidente mes forcave të policisë dhe punonjësve të Bashkisë së Shkodrës shpërndarja e materialeve zgjedhore. Tensioni në KZAZ-në Nr 2 në pallatin e sportit “Vllaznia”, nisi kur policia dhe FNSH tentuan të fusnin materialet zgjedhore për 30 Qershorin. Por punonjësit e Bashkisë dhe ish-deputetë të PD-së,...
 • Falsifikon sërish pije, arrestohet 55-vjeçari

  Një punishte në Shkodër e bllokuar nga autoritetet prej dy vitesh me masën sekuestro preventive, është rivënë në punë nga pronari i saj. 55-vjeçari me iniciale Xh.K., i dënuar më parë për falsifikim të pijeve, u arrestua sërish nga policia. Në punishten e tij të bllokuar në vitin 2017,...
 • Disa muaj hetime zbulojnë skemën e mashtrimit

  Drejtoria e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), Drejtoria Rajonale e SHÇBA Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë, pas hetimeve disa mujore zbuluan dhe goditën një skemë mashtrimi ku ishin të përfshirë dhe punonjës policie nga DVP Shkodër, që merren me shërbime ndaj të tretëve. Hetimi zbuloi se...
 • Premiera e “Kumarxhiut” në Shkodër

  Vesi që duhet luftuar, por që nuk vdes asnjëherë. Dëshira për ta lënë, por që vazhdon të tërheq drejt humnerës deri sa humbet familjen, miqtë dhe dashurinë e tyre. Shoqëria të shtyn drejt shtigjeve të shpëtimit, por ti vazhdon t’i japësh kënaqësinë armiqve që të kërkojnë të të marrin...
 • Kapet i riu, shpërndante ekstazi në shkollat e mesme (Video)

  Një i ri ka rënë në prangat e policisë së Shkodrës, pasi është kapur duke shitur lëndë narkotike e llojit ekstazi në afërsi të shkollave të mesme dhe Universitetit. “Si rezultat i operacionit, në lagjen “Kongresi i Përmetit” Shkodër, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit M. K., 24...
 • Kapet ish-kreu i Komunës Shalë

  Autoritetet policore në Shkodër kanë vënë në pranga Dedë Tonaj, ish-kryetarin e Komunës Shalë, i dënuar me 2 vjet e 8 muaj burg për shpërdorim detyre. 48-vjeçari u dënua nga Gjykata e Shkodrës në Dhjetor të 2017-s, ndërsa iu hoq gjithashtu e drejta për të ushtruar funksione publike për...
 • Prangoset 28-vjeçari në Shkodër

  Një i ri është arrestuar nga Policia e Shkodrës, pasi ishte dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Dibër për armëmbajtje pa leje. Në pranga ra 28- vjeçari me inicialet M.P, banues në Shkodër. “Kapja dhe ndalimi i tij u bë për llogari të Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër  e...
 • 2 premtime për 10 mijë Euro

  Një person ka përfunduar në pranga ndërsa dy të tjerë u proceduan në gjendje të lirë nga autoritetet policore në Shkodër, për akuzën e mashtrimit e korrupsionit. I arrestuari është një 49-vjeçar me banim në Librazhd, i cili gjatë muajit Janar të 2018-s dyshohet se nëpërmjet mashtrimit i ka...
 • I riu qëllon me kallashnikov në qytet, arrestohet

  Shkodër –Kanë qenë qytetarët atë që njoftuar policinë se një i ri ka qëlluar në ajër me armë zjarri. Uniformat blu kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit P. I. 25 vjeç, banues në lagjen “Guerile”, Shkodër si dhe sekuestrimin e armës së zjarrit, një kallashnikov. Materialet...
 • Drogë drejt Malit të Zi, kapen 204 kg marijuanë

  Goditet një tjetër tentativë për trafik të lëndëve narkotike. Policia e Shkodrës ka arrestuar një person me inicalet M. K. 33 vjeç në banues në fshatin Shtoj i Ri, si dhe ka shpallur në kërkim një tjetër. “Në bazë të informacioneve policore dhe punë operative policore të bërë në...
 • Të arrestuarit për vrasjen e vëllezërve Bilali mohojnë akuzat

  Dy të rinjtë e arrestuar si bashkëpunëtorë në vrasjen e dy vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali, një muaj më parë në Shkodër, kanë mohuar akuzat. Arsen Stojku dhe Mislim Rama kanë sqaruar para oficerëve se nuk kanë lidhje me ngjarjen. Por grupi hetimor pretendon se ka prova të mjaftueshme...
 • I gjenden dy armë, arrestohet 54-vjeçari (Video)

  Një 54-vjeçar është arrestuar nga Policia e Shkodrës pas informacioneve të marra në rrugë operative se posedonte armë pa leje. Gjatë kontrollit në banesën e tij në lagjen “10 Korriku”, policia gjeti dhe sekuestroi një automatik, një pistoletë dhe fishekë. 54-vjeçari me iniciale V.K. u arrestua në flagrancë për...
 • Nisin kontrollet në Shkodër, dy të arrestuar për armëmbajtje pa leje (Video)

  Dy persona janë arrestuar nga policia në Shkodër gjatë kontrolleve për rritjen e sigurisë dhe për ndalimin e personave që paraqesin rrezikshmëri. Një 30-vjeçar me iniciale D.H. u arrestua në lagjen “Guerrile” pasi gjatë kontrollit në makinën e tij Audi u gjet një pistoletë Beretta me 15 fishekë. Gjithashtu...
 • Borchard: Po nxisim palët të marrin pjesë në zgjedhje

  Ndërkombetarët vijojnë të bëjnë apel që mazhoranca dhe opozita të ulen në tryezën e dialogut. Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bern Borchard pas një takimi me studentë të Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër ripërsërit apelin e tij për pjesëmarrjen e opozitës në zgjedhje si dhe gjetjen e rrugëve të...
1 2 3 26
Emisione