taulant balla

 • Pritet raporti për shkarkimin e Metës

  Në ta parën mbledhje të Komisionit të Ligjeve për shqyrtimin e kërkesës së 55 deputetëve për shkarkimin e kreut të shtetit, shumica ka hedhur poshtë kërkesën e deputetit Ralf Gjoni për ta shtyrë pas 30 Qershorit vijimin e kësaj procedure. Taulant Balla ripërsëriti të gjithë argumentet përse sipas socialistëve,...
 • Balla zbardh diskutimin me Presidentin Meta për caktimin e datës së zgjedhjeve

  Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka zbardhur diskutimin me Presidentin Ilir Meta 9 muaj më parë, kur u caktua data 30 Qershor për zgjedhjet vendore. Duke prezantuar projekt-rezolutën në Parlament kundër vendimit të Presidentit që anuloi datën e zgjedhjeve, Balla tha se ai kishte kërkuar...
 • Balla: Nuk ka asnjë shans të shtyhen zgjedhjet

  I pyetur për dekretin e Presidentit Meta pas takimit që pati me kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Social-Demokrate në Bundestag, kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla tha se kreu i shtetit nuk ka asnjë shans të pengojë zhvillimin e zgjedhjeve. Zhvillimet në Shqipëri, deputetët gjermanë i diskutuan...
 • OPINION – KRIZA, 5 SKENARE PER ZGJIDHJE!

  Të ftuar: Iris Luarasi Armand Shkullaku Taulant Balla Mustafa Nano Fitim Zekthi Berat Buzhala Çfarë do të ndodhë me krizën politike në vend dhe cilat do të jenë skenarët për zhvillimin e zgjedhjeve më 30 Qershor, është diskutuar sonte në “Opinion” në Tv Klan. Deputeti i Partisë Socialiste Taulant...
 • Balla: Zgjedhje më 30 Qershor; Mustafa Nano: Opozita ka fuqinë për t’i prishur (Video)

  Çfarë do të ndodhë me krizën politike në vend dhe cilat do të jenë skenarët për zhvillimin e zgjedhjeve më 30 Qershor, është diskutuar sonte në “Opinion” në Tv Klan. Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla këmbënguli se zgjedhjet vendore do të mbahen në 30 Qershor. Ndërsa analisti dhe...
 • Balla: Propozimet e Bashës, ëndrra dhe dëshira

  Propozimet e Lulzim Bashës të bëra në Durrës, për ndryshim të sistemit zgjedhor për zgjedhjen e Presidentit te populli, kreu i Grupit Parlamentar socialist Taulant Balla i sheh si ëndrra të kreut demokrat. Pavarësisht kësaj, socialistët mendojnë se Komisioni i Reformës Zgjedhore është tryeza e duhur ku mund të...
 • Balla: Opozita ta harrojë se mund të pengojë zgjedhjet

  Shumica parlamentare është e vendosur të shkoj në zgjedhje e 30 Qershorit pavarësisht bojkotit të deklaruar nga ana e opozitës. Taulant Balla i kujton demokratëve që deklarojnë së do të gjejnë çdo formë për të bllokuar zhvillimin e zgjedhjeve çfarë parashikon Kodi Penal për këtë vepër. Në takimin me...
 • Balla: Protesta e opozitës me porosi nga rusët

  Nga foltorja e Kuvendit, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla foli për kontratat e lobimit të Partisë Demokratike. Për Ballën është fakt që PD është peng i një financimi të dyshimtë rus, që synon influencën e Rusisë në Ballkan. “Jemi sot para një akti të konfirmuar...
 • Spiropali e Balla komentojnë deklaratat e Bashës

  Por edhe pse Lulzim Basha akuzoi Prokurorinë se gënjen për kontratat e lobimit, mazhoranca i kërkoi kreut të Partisë Demokratike të japë përgjigje për faktet që kanë dalë në dritë. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, në një reagim në Twitter i kujton kreut demokrat se...
 • Taulant Balla: Politikanë si Basha nuk meritojnë të jenë në Parlament

  Deputeti dhe kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka thënë se Lulzim Basha nuk meriton të jetë në Parlament. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare, duke folur për protestat e opozitës, Balla u shpreh se aktet e dhunës dëmtojnë rrugën europiane të Shqipërisë. “Politikanë të...
 • Taulant Balla: Së shpejti shpallim 61 kandidatët tanë për bashkitë

  Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se shumë shpejt do të shpallin 61 kandidatët socialistë për zgjedhjet bashkiake të vendit. Duke folur për gazetarët pas mbledhjes së Kryesisë së PS, Balla u shpreh se forca politike që ai përfaqëson ka vijuar prej disa muajsh...
 • Balla: Fitojmë zgjedhjet edhe në vitin 2021

  Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla gjatë fjalës së tij në Kuvend tha se, PS do të fitojë dhe zgjedhjet e vitit 2021, ndërkohë që opozita proteston para Parlamentit. “Në do fitojmë edhe në vitin 2021 sepse u kemi dëshmuar shqiptarëve se jemi besnik ndaj tyre.Në zgjedhjet...
 • PS: Opozita ka frikë nga SPAK

  Partia Demokratike tha se parlamenti e ka humbur legjitimitetin dhe që tani po zhvillon mbledhje në ilegalitet. Sipas nënkryetarit Edi Paloka në këtë mënyrë mazhoranca kërkon të shpëtojë Ramën. Ndërsa përfaqësuesit e mazhoancës thanë sot se opozita ka frikë nga SPAK. Tv Klan...
 • OPINION – QENDRIMI I PS-së PER DOREZIMIN E MANDATEVE!

  Të ftuar: Taulant Balla – Kryetar i grupit parlamentar të PS-së Mentor Kikia – Gazetar Artan Hoxha – Analist Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se PS është e gatshme të komunikojë me PD dhe LSI, por sipas tij aktualisht ka vetëm një autokrizë të...
 • U gjobit për shpifje, Basha ankimon vendimin e Gjykatës

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ankimuar vendimin e Gjykatës së Tiranës,  e cila e shpalli fajtor për shpifje pas padisë së bërë nga Taulant Balla. Njëri prej atyre që zgërdhihet më shumë ka qenë në Gjermani para tre ditësh dhe ka porositur një Toyota Yaris po ta...
 • Mbyllet komisioni “Tahiri”

  I ngritur në 15 Mars të vitit të kaluar, Komisioni Hetimor Parlamentar për ish-Ministrin Tahiri përfundoi mandatin. Në afro 10 muaj u zhvilluan vetëm pak seanca, ndonëse Kuvendi kishte shtyrë afatin me 3 muaj. Kërkesa e opozitës për ta zgjatur edhe me 3 muaj të tjerë punimet e këtij...
 • PS-PD përplasen për imunitetin e deputetëve

  Ndryshimet e propozuara nga shumica në Rregulloren e Kuvendit për rastet e heqjes së imunitetit të deputetëve, siç ishte ai për ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri riktheu debatin mes maxhorancës dhe opozitës. Demokratët e cilësuan në shkelje të rregullores diskutimin e këtij amendimi në Komisionin e Ligjeve, duke thënë...
 • Balla: Gent Cakaj, ministër i Jashtëm sapo Kushtetuesja të zgjidhë ngërçin

  Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për mediat, vetëm disa minuta pas shkarkimit dhe votimit të ministrave, tha se shumë shpejt, sapo Gjykata Kushtetuese të zgjidhë ngërçin e krijuar nga Presidenti Ilir Meta, Gent Cakaj, do të jetë ministër i Jashtëm. Nuk votuam dekretin...
 • Balla -opozitës: Të miratojmë Reformën Zgjedhore

  Diplomatët e BE dhe OSBE kanë nisur lobimin për miratimin sa më shpejt të Reformës Zgjedhore. Pas një takimi që patën dje me kreun e PD-së, Basha sot ambasadori, Luigi Soreca takoi kreun e grupit parlamentar socialist Taulant Balla. Balla i kërkoi opozitës ta miratojnë sa me parë draftin...
 • Balla: Protesta e emigrantëve legjitime

  Socialistët e cilësojnë si legjitime protestën e paralajmëruar të emigrantëve. Për Taulant Ballën kërkesa parësore e tyre është garantimi i votës se tyre në zgjedhje, ndaj ai e gjen me vend ti kërkojë opozitës të votojnë sa më parë Kodin Zgjedhor ku adresohet kjo çështje, por dhe kërkesa e...
1 2 3 6
Emisione