Festa dhe alkool nëpër plazhe, australianët nuk frikësohen nga Covid-19Festa dhe alkool nëpër plazhe, australianët nuk frikësohen nga Covid-19

11:45 27/01/2021

Ditën e djeshme Australia ka festuar ditën kombëtare dhe për këtë arsye mijëra qytetarë kanë mbushur plazhet për të festuar, pa patur frikën e Covid-19. Kujtojmë se Australia deri më tani ka regjistruar 28,800 raste me koronavirus dhe 909 viktima.

Të rinjtë kanë mbushur plazhet plot duke pirë alkool dhe duke u argëtuar, ndërsa një pjesë tjetër e qytetarëve kanë dalë në protestë të veshur me bluza e me flamurin e aborigjenëve dhe organizatorët janë përpjekur të ruajnë distancimin social.

Për më shumë ndiqni foto: /tvklan.alTë ngjashme