Dashi – Kjo ditë do ju lejojë që të ndryshoni drastikisht stilin tuaj të jetës, duke e përshtatur sipas nevojave që keni. Yjet ju ftojnë që të keni më shumë kujdes për veten dhe shëndetin tuaj, për shkak se mund të keni shqetësime të vogla.

Demi – Mos u ndjeni të detyruar të ndiqni një rrugë shumë strikte në punë, pasi intuita juaj e mirë, do ju lejojë që t’ia dilni mbanë lehtësisht. Në dashuri, mundohuni që të jeni më të kuptueshëm, sidomos nëse keni çështje që presin zgjidhje.

Binjakët – Do të arrini të merrni një rol me përgjegjësi më të madhe, duke arritur të vlerësoni të gjithë kapacitetet tuaja. Jini të gatshëm për t’u përballur me prova të rëndësishme, dhe do të zbuloni diçka që vërtetë ia vlen.

Gaforrja – Mundohuni të jeni më bashkëpunues në raport me kolegët, pasi në këtë moment keni nevojë për më shumë mbështetje, për të mbyllur disa projekte brenda afatit të caktuar. Në punë do të jeni shumë të ngarkuar, kështu që shfrytëzoni mbrëmjen për të pushuar.

Luani – Këto ditë ju shohin mjaft të lodhur dhe kjo lodhje e akumuluar me kohën, ju bën nervoz! Për këtë arsye mundohuni të jeni më të kujdesshëm në mënyrën se si shpreheni me të tjerët.

Virgjëresha – Kjo e mërkurë do ju ofrojë mundësi të mëdha suksesi në punë dhe kjo në sajë të sigurisë tuaj natyrale. Veproni me më shumë maturi, në menaxhimin e rezervave ekonomike.

Peshorja – Përgatituni mendërisht dhe fizikisht për një ditë që do ju vërë në provë. Do të jeni të detyruar të punoni deri vonë dhe kjo gjë, mund të kompromentojë disa raporte tuajat, me njerëzit që doni.

Akrepi – Parashikohet një ditë mjaft interesante sa i takon sferës profesionale. Është një moment ku do të shpërbleheni për çfarë keni bërë! Në dashuri, këshillohet të mos shfaqeni shumë krenarë.

Shigjetari – Mos i alarmoni bashkëpunëtorët tuaj në punë, pasi do të jeni ju të parët që duhet të rishikoni disa strategji, për të rregulluar të papritura të vogla që ju kanë dalë së fundmi. Në dashuri duhet të jeni më komunikues, sidomos nëse keni disa keqkuptime me partnerin/en.

Bricjapi – Mos e përcillni ankthin tuaj profesional në dashuri ose në familje, pasi këto janë ditë të rëndësishme për të rigjetur ekuilibrin emocional. Këtë ekuilibër ju e keni humbur pikërisht për shkak të punës së tepërt.

Ujori – Kjo e mërkurë hap dyert për një moment të rëndësishëm, lidhur me të gjitha raportet tuaja ndërpersonale. Jini të gatshëm për të luftuar dhe për të mbrojtur ndjenjat tuaja. Kjo ditë favorizon shumë marrëveshjet e biznesit.

Peshqit – Do të keni mundësi që të punoni në mënyrë më relaksuese dhe kjo për shkak se ndieni se keni arritur të realizoni në kohë të gjitha angazhimet tuaja. Megjithatë mundohuni të mos lini pas dore disa çështje që kërkojnë analizim me kujdes maksimal.

/tvklan.al