Kanye West, 1.5 miliardë dollarë të ardhura në vit

Kanye West, 1.5 miliardë dollarë të ardhura në vit

22:57 10/07/2019

Sot është një ndër këngëtarët më të dëgjuar në botë, me një perandori të krijuar nga zero, por vite më parë Kanye West kishte 53 milionë dollarë borxhe.

Historia e suksesit të reperit të njohur jo vetëm në muzikë, por dhe me kompaninë e tij të këpucëve, është në kopertinën e revistës Forbes.

Vetëm tre vite më parë ai nisi biznesin e tij, i cili sot i siguron 1.5 miliardë dollarë fitime në vitin 2019. “Lamborghini i këpucëve”, kështu e quan Kanye linjën e tij, nisur nga të ardhurat e shumta që fiton nga kjo kompani. 

Tashmë jo vetëm që borxhe nuk ka, por shpenzimet e tij janë marramendëse. Ai është i martuar me një nga yjet e televizionit Kim Kardashian dhe jetojnë në rezidencën e tyre luksoze në Los Angelos.

Para pak kohësh shtëpia e tyre u bë temë e mediave rozë, pasi në dukje ishte shumë minimaliste, por për t’u kujdesur për çdo detaj të saj, West merrte specialistë nga Belgjika.

Klan PlusGrupi
LAJMET
Të ngjashme

Grupi