“Koka e falur nuk pritet”, sherri i Lefter Zhidru me banorët“Koka e falur nuk pritet”, sherri i Lefter Zhidru me banorët

21:36 28/09/2020

71-vjeçari Lefter Zhidru u vra nga forcat speciale RENEA më 24 Shtator në Elbasan, pas një rrethimi që zgjati plot 5 orë.

Por çfarë kishte ndodhur dhe përse situata kishte arritur deri në këtë pikë? 71-vjeçari ankohej ndaj komshinjve gjatë kohës së pandemisë për zhurma dhe bezdisje.

Emisioni “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus ka transmetuar një video, ku shfaqet Lefter Zhidru më datë 22 Prill 2020 në oborrin e pallatit rreth orës 20:00 ku e pranishme ishte dhe polica. Akuzat dhe kërcënimet janë të ndërsjellta.

Lefter Zhidru: “… është e zbrazur, edhe mundësia tjetër është te pallati tjetër atje, e kemi parë atë kapo-bandën që del nga pallati atje. O zotëri ( i drejtohet policit), koka e falur nuk pritet. Ja ku është shtëpia e atij (bën me shenjë nga kamera), atje ku rri ai personi atje, ajo është shtëpia e Arjanit. Po, shtëpia e Arjanit”.  /tvklan.al
Të ngjashme