Lajme Tv Klan 28 Maj 2022, ora 19:30
Lajme Tv Klan 28 Maj 2022, ora 19:30

20:50 28/05/2022

#Lajme, #edicioniinformativ ora 19:30 data 28 Maj 2022 #TvKlan #KlanLajme

Spiker: Drini Zeqo

Headlines 28 Maj 2022

Ndërron jetë në moshen 56-vjeçare ish-Presidenti Bujar Nishani. Po kurohej prej 21 Prillit në Gjermani

Ish – presidenti i republikes, Bujar Nishani, ka nderruar jete sot ne moshen 56 -vjecare, ne nje spital ne Gjermani, ku ishte shtruar prej 21 prillit per t’u kuruar nga nje semundje ne mushkeri. Ai po mbahej ne jete prej ditesh nga nje aparature.

PD zgjedh kryesinë e re. Berisha: Destinacioni ynë, Brukseli I Ramës Beogradi e Stambolli

Partia Demokratike zgjodhi sot kryesine e saj te re. Kryetari Sali Berisha tha se aksioni kryesor i demokrateve do te jete beteja me qeverine per ta bere Brukselin destinacionin kryesor te vendit, dhe jo Beogradin e Stambollin si Edi Rama.

Tragjedi në Fushë – Arrëz. Humb jetën nëna me 2 vajzat. Ranë në kontalt me energjinë

Një tragjedi ka ndodhur sot në Fushë-Arrëz, ku një grua bashkë me dy vajzat e saj adoleshente kanë humbur jetën. Ngjarja ndodhi në banesë, teksa njëra prej vajzave e ka zënë korrenti në dush, ndërsa në ndihmë i kanë shkuar nëna dhe motra.

Rusia intensifikon sulmet në lindje të Ukrainës dhe teston raketen hipersonike ‘’Zirkon’’

Rusia intensifikon sulmet ne lindje te Ukraines, teksa testoii edhe nje rakete te re hipersonike, te quajtur Zirkon. Vladimir Putin thote se ajo kjo gjenerate e re armesh eshte e pakrahasueshme dhe i jep perparesi Rusise si fuqi globale.

Finalja e Champions League. Klop e Anceloti kërkojnë trofeun për të bërë histori

Luhet sonte finalja e Champions Legague mes Liverpulit dhe Realit te Madridit. Jurgen Klop dhe Karlo Anceloti kerkojne trofeun per te bere histori, ndersa Parisi ka nisur te geloje nga mijera tifoze te dy skuadrave.

Të ngjashme