Mbahet në Romë takimi i Ministrave të Jashtëm të Koalicionit Global për shkatërrimin e ISIS


Mbahet në Romë takimi i Ministrave të Jashtëm të Koalicionit Global për shkatërrimin e ISIS

10:23 28/06/2021

Mbahet sot në Romë takimi i Ministrave të Jashtëm të Koalicionit Global për shkatërrimin e Daesh/ISIS.

Shqipëria përfaqësohet në ministerial nga delegacioni, kryesuar nga Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

Në ministerial i pranishëm edhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Blinken.

Takimi i ministrave të jashtëm të Koalicionit Global, i pari pas konstituimit të adminisratës Biden./tvklan.al


Të ngjashme