Ndahet nga jeta skenaristi i Spider Man

Ndahet nga jeta skenaristi i Spider Man

22:20 12/05/2019

Alvin Sargent, skenaristi i filmit të njohur Spider Man, ka ndërruar jetë në moshën 92-vjeçare. Ai vdiq nga shkaqe natyrore në shtëpinë e tij në Seattle.

Gjatë karrierës së tij ai fitoi dy cmime “Oscar”, por do të ishte projekti kinematografik Spider-Mancka do ta bëntë të njohur në mbarë botën. Sargent shkroi skenarët për Spider-Man 2 në vitin 2004 dhe Spider-Man 3 në vitin 2007. Ai rishkroi ‘The Amazing Spider-Man’ të vitit 2012.

Klan Plus

Të ngjashme

Grupi

Kallezo