Në kërkim ndërkombëtar për drogë, kapet i riu

Në kërkim ndërkombëtar për drogë, kapet i riu

18:10 29/06/2019

Policia e Lezhës ka vënë në pranga me qëllim ekstradimi drejt Italisë një 24-vjeçar me inicialet K.M, pasi akuzohet për përfshirje në veprimtari kriminale në fushën e lëndëve narkotike.

I riu ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Monzës/ Itali, në Maj 2019 ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprat penale në fushën e narkotikëve parashikuar në nenet 73,110 dhe 112 të Kodit Penal Italian

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë për veprime të mëtejshme./tvklan.al

Të ngjashme
UKT