Osmani merr zyrtarisht detyrën si PresidenteOsmani merr zyrtarisht detyrën si Presidente

08:12 06/04/2021

Presidentja e re e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pranuar sot zyrtarisht detyrën nga Glauk Konjucfa, i cili për pak ditë ishte dhe ushtruesi i detyrës së kreut të shtetit. Në një ceremoni të zhvilluar nga ambientet e presidencës, Vjosa Osmani ka marrë detyrën zyrtarisht.

Për shkak të masave anti-Covid, ceremonia po zhvillohet me një numër të kufizuar njerëzish.

Ndërohë sipas axhendës së publikuar më herët, Osmani do të zhvillojë sot disa aktivitete të tjera.

Axhenda e plotë:

10:00 Arritja e Presidentes së Repubikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu; 10:00 – 11:00 Ceremonia e revistës së trupave të Togut Ceremonial të Forcës së Sigurisë së Kosovës; 11:00 – 11:30 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim ekipin e xhudistëve kampionë.

11:30 – 12:00 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim nxënësit e Institutit ATOMI, 12:45 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, e shoqëruar nga Ministri i Shëndetësisë, z. Arben Vitia, viziton Qendrën e Vaksinimit në Prishtinë.

13:15 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, bënë homazhe te Varri i Presidentit Ibrahim Rugova; 13:30 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, vendosë buqetë me lule tek Memoriali për nder të të pagjeturve të Kosovës.

13:40 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, vendosë buqetë me lule tek Monumenti “Heroinat”; 14:30 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, bënë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”.

17:00 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim Komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe gjeneralët e FSK-së./tvklan.alTë ngjashme