Parashikimi i motit 1 Dhjetor

Parashikimi i motit 1 Dhjetor

08:07 01/12/2019

Paraditja në vendin tonë do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, më të dukshme në zonat veriore dhe përgjatë kufirit lindor. Po ashtu do të vijojnë kushtet e qëndrueshme atmosferike edhe gjatë pjesës së dytë të ditës në territorin shqiptar.  

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekës me 0°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës dhe Sarandës 16°C.

Era do fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë./tvklan.al


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi