Parashikimi i motit 18 Gusht

Parashikimi i motit 18 Gusht

08:38 18/08/2019

Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta paraqiten me kthjellime dhe vranësira të lehta, por vranësira me të dendura do të ketë në zonat verilindore dhe juglindore. Pjesa e dytë e ditës vijon me të njëjtat kushte meteorologjike duke bërë që i gjithë vendi të jetë i kthjellët me vranësirat kalimatre. 

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga  10°C deri në 35 °C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë./tvklan.al

Të ngjashme
UKT