Policia kontrolle te lokalet në ish-Bllok


Policia kontrolle te lokalet në ish-Bllok

17:55 09/07/2020

Nuk respektonin masat, procedohen 2 administratore

Pavarësisht rritjes së rasteve me koronavirus, shumë lokale në vend shkelin protokollet e sigurisë.

Policia ka proceduar dy administrator lokalesh në Tiranë, të cilët nuk po respektonin masat anti-covid, si dhe dhe kanë prishur qetësinë publike.

Lokalet ndodhen në zonën e ish-Bllokut, ku njëri prej tyre i është vendosur gjobë prej 1 milion Lekësh.

Gjithashtu u janë sekuestruar edhe pajisjet që përdoreshin për muzikën. Në videon e policisë dallohet se në zonën e ish-Bllokut nuk respektohet distancimi social.

Tv Klan
Të ngjashme