Shpërthen viroza në Shqipëri

Mbi 250 urgjenca në ditë në Pediatri

Luhatja e temperaturave solli serish viroza. Të parët që preken janë sërish fëmijët. Mjekët pediatër thonë se presin me dhjetera raste çdo ditë.

Shumica tyre jane ngjitëse. Favorizohen jo vetëm nga moti i nxehtë, por edhe frekuentimi i pishinave dhe plazheve të mbipopulluara.

Fluksin më të lartë të pacientëve të vegjël e ka Urgjenca e Shërbimit Pediatrik në Qendrën Spitalore Universitare Nëne Tereza.

Përgjatë 24 orëve në këtë shërbim janë paraqitur më shumë se 250 urgjenca.

Tv Klan

Kategori
AktualitetLajmet KryesoreTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*