Vettingu, konfirmohet shkarkimi i prokurores së Apelit – TV KLAN

Vettingu, konfirmohet shkarkimi i prokurores së Apelit

Besa Nikëhasani ankimoi vendimin e komisionit të pavarur të kualifikimit

Kolegji i Posaçëm i Apelimit la në fuqi vendimin për shkarkimin e prokurores së Apelit të Shkodrës, Besa Nikëhasani, e cila nuk u konfirmua në detyrë pas procesit të Vettingut.

Vendimi u la në fuqi, me gjithë pretendimet e prokurores se ishte i pabazuar në argumente.

Besa Nikëhasani ishte një ndër prokuroret e para që iu nënshtrua Vettingut. Pas kontrollit rezultoi se nuk justifikonte dy apartamente, dy garazhe dhe një makinë tip fuoristradë.

Tv Klan

Kategori
AktualitetTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione