Video/ Përkujtohen viktimat e Masakrës së Srebrenicës – TV KLAN

Video/ Përkujtohen viktimat e Masakrës së Srebrenicës

Njëzetetre vjet më parë, forcat serbe vranë mbi 8 mijë myslimanë në Srebrenicë të Bosnje dhe Hercegovinës. Kjo masakër u cilësua si akti më i keq i gjenocidit në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore.

Kategori
RajoniTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*Procredit


Emisione