Xhihani drejt Londrës: Nuk kthehem pa marrë paratë!

Xhihani drejt Londrës: Nuk kthehem pa marrë paratë!

20:22 10/05/2018

Aktori turk Erkan Petekkaya do ta mbartë në arenën ndërkombëtare betejën gjyqësore me kompaninë tashmë të falimentuar “

Endemol Shine Turkiye

”, e cila ka prodhuar serialin “

Fate të Kryqëzuara

”.

Aktori 47-vjeçar, i cili për 3 vite ka luajtur rolin kryesor (të Xhihanit) në serialin “Fate të Kryqëzuara”, pretendon se kompania i detyrohet 3 milionë lira turke (mbi 700 mijë dollarë).

Në betejën e tij ligjore, Petekkaya mbështetet edhe nga ish-CEO i “

Endemol Shine Turkiye

”, Hakan Eren.

HaberTurk

” raporton se aktori u ka thënë miqve të tij se javën tjetër do të niset drejt Londrës për këtë çështje dhe se “

nuk do të kthehem pa marrë paratë

”.

Fate të Kryqëzuara

” ishte një ndër serialet më të suksesshëm në Turqi, duke u shpallur edhe si seriali më i shitur jashtë vendit për vitin 2016.

Disa prej aktorëve kryesorë pretendojnë se kompania ka marrë fitimet nga seriali dhe ka shpallur falimentin për të mos paguar një pjesë të detyrimeve. /tvklan.al

Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi