Zaev ngre flamurin e NATO-s – TV KLAN

Zaev ngre flamurin e NATO-s

Me një ceremoni solemne në Shkup, qeveria e Maqedonisë ngriti flamurin e NATO-s. Parelelisht kanë vijuar edhe aktivitetet për ndryshimin e emrit.

Ndërkohë tabelat me emrin e ri të shtetit janë gati dhe po presin vetëm aprovimin e qeverisë. Do të fillohet nga pikat kufitare në jug të vendit dhe pritet shpallja e vendimit të qeverisë në fletoren zyrtare.

Tv Klan

Kategori
RajoniTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione