“Billboard” vlerëson suksesin e artisteve shqiptare – TV KLAN

“Billboard” vlerëson suksesin e artisteve shqiptare

Dedikim për Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha, etj

Nuk është hera e parë që artistët shqiptare në botë tërheqin vëmendjen e mediave. Këtë herë Dua Lipa, Bebe Rexha, Rita Ora, Ava Max dhe Njomza kanë qenë në fokus të revistës amerikane Billiboard, e cila u ka dedikuar atyre një shkrim.

Duke u bazuar tek sukseset e vajzave shqiptare “Billiboard” rendit rekordet që ato kanë arritur.

Duke filluar nga Bebe Rexha, e cila arriti majat e klasifikimeve me projektin e saj “Meant to be”, e më pas Dua Lipa, e cila renditej në vendin e parë në “Top 40” për 4 javë me “New Rules”, për të vijuar me Rita Orën dhe Ava Max, e cila me hitin e saj “Sweet but Psycho” ia doli të hynte në “Hot 100”.

Artikulli flet edhe për Njomzën, një artiste e re që sapo ka filluar karrierën e saj, duke bashkëpunuar me Ariana Grande në shkrimin e tekstit për “Thank U, Next” dhe “7 Rings”.

Billboard thekson se të gjitha këngëtaret kanë prindër shqiptarë, pavarësisht se përveç Rita Orës, asnjëra nuk ka lindur në atdhe.

Tv Klan

Kategori
Lajmet KryesoreShowBizTe funditTë gjitha
1 Koment
 • DarrellMunty
  25 Prill 2019 at 17:26
  Përgjigju

  Wow! This is by far the most useful thing on the subject I’ve ever read. Thank you for your effort.
  [url]writecollegeessay.website[/url]

 • Përgjigju

  *

  *

  Emisione