Deklaratat e Calaveras për ONM, Vasili letër Vlahutin


Deklaratat e Calaveras për ONM, Vasili letër Vlahutin

22:25 28/02/2017

Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili ka reaguar pas sqarimit të shefes së ONM-së, Genoveva Ruiz Calavera lidhur me rolin e bordit të ONM.

Vasili i ka dërguar një letër ambasadores së Bashkimit Europian në vendin tonë Ramana Vlahutin.

Në këtë letër ministri Vasilit kërkon që të saktësohen disa deklarata të Genoveva Ruiz-Calavera në lidhje me ONM-në dhe PMU-në(Project Menagement Unit) për Vetingun.

Në letër Vasili thotë se është ndryshuar termi i strukturës pa dhënë sqarime, çka sipas tij ndryshon dhe funksiononin e saj.

Në këtë mënyrë ministri  Vasili e sheh të domosdoshme përpilimin e rregullores së PMU-së./tvklan.al


Të ngjashme