Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im
uefa euro 2024
0
ditë
0
orë
0
min
0
sek

Të Fundit

5 momentet unike të Klopp

5 momentet unike të Klopp

Ndeshja ndaj Uolvs do të jetë e fundit për Jurgen Klopp në stolin e Liverpoolit. Gjermani përfundon një rrugëtim plot shkëlqim, ku fitoi shtatë trofe të rëndësishëm me të kuqtë dhe i udhëhoqi ata tri herë në finalen e Ligës së Kampioneve. Por në këtë rrugëtim 9 vjeçar, ka pesë momente vendimtare të tij. Në...

7 orë
Ramadani: Europiani, ëndërr e realizuar. Italia është e fortë, por do të japim maksimumin

Ramadani: Europiani, ëndërr e realizuar. Italia është e fortë, por do të japim maksimumin

Pjesëmarrja në Europian me Shqipërinë është realizimi i një ëndrre për Ylber Ramadanin. Mesfushori i Kombëtares foli rreth Euro 2024 dhe ndeshjes me Italinë në një intervistë për DAZN. “Kur Shqipëria mori pjesë në Euro 2016 unë luaja në Kosovë dhe tani është realizimi i një ëndrre. Italia është e fortë, pasi ka lojtarë të...

Maj 17, 2024
“The Independent”: Shqipëria, destinacioni i ri i pushimeve

“The Independent”: Shqipëria, destinacioni i ri i pushimeve

Shqipëria është destinacioni i ri i pushimeve për shumë udhëtarë evropianë. Këtë e konfirmojnë jo vetëm mediat e huaja, por edhe ekspertët në fushën e turizmit. Media britanike “The Independent” citon Sebastian Ebel,  i cili është shefi ekzekutiv i Tui që është kompania më e madhe e pushimeve në Evropë. Ai thotë se 10 vite më parë, kur...

Maj 16, 2024
Benny Blanco dëshiron të ketë fëmijë me Selena Gomez

Benny Blanco dëshiron të ketë fëmijë me Selena Gomez

Ndonëse nuk kanë shumë muaj bashkë producenti i njohur muzikor i ka qëllimet e qarta kur bëhet fjalë për romancën me këngëtaren e njohur Selena Gomez. I ftuar në emisionin “The Howard Stern Show” Blanco u shpreh se është gati ta çojë marrëdhënien e tij në një nivel tjetër. Gjatë intervistës ai u shpreh se...

Maj 15, 2024
Kërcënohet kryetarja e Gjykatës Kushtetuese në Maqedoninë e Veriut, Dobrila Kacarska

Kërcënohet kryetarja e Gjykatës Kushtetuese në Maqedoninë e Veriut, Dobrila Kacarska

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Maqedonisë së Veriut, Dobrila Kacarska, ka denoncuar në polici se ka marrë kërcënime për jetën, pasi para garazhit të saj kishte gjetur një krevat të improvizuar dhe një thikë. Rastin e kanë konfirmuar edhe nga policia. “Më 14 maj në SPB Shkup, D.K ka denoncuar se në rajonin e Qendrës...

Maj 15, 2024
Sërish dhunë në parlamentin e Gjeorgjisë

Sërish dhunë në parlamentin e Gjeorgjisë

Parlamenti i Gjeorgjisë u shndërrua këtë të Martë edhe një herë tjetër në arenë përleshjes mes deputetëve kundërshtarë. Përleshjet shpërthyen gjatë kthimit për së treti për diskutim dhe për miratim të projektligjit që i shpall si agjentura të huaja të gjitha organizatat që më shumë se 20% të financimeve e marrin nga jashtë. Deputetët e...

Maj 14, 2024
Opinion – Rinas, aeroporti më i madh në Ballkanin Perëndimor!

Opinion – Rinas, aeroporti më i madh në Ballkanin Perëndimor!

#Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan Një stad i ri i zhvillimit të aeroportit të Tiranës. Zyrtarisht, që nga data 1 maj aeroporti i Tiranës është aeroporti më i madh i Ballkanit Perëndimor pasi ka mundur Beogradin i cili prej dekadash ishte aeroporti më i madh i kësaj zone. Njëkohësisht, në renditjen...

Maj 14, 2024
Opinion – Shqiptarë të suksesshëm nga Roland Tasho!

Opinion – Shqiptarë të suksesshëm nga Roland Tasho!

#Opinion | Emision politik live nga #BlendiFevziu në #TvKlan Intervistë me: Roland Tasho Pjesa e tretë e emisionit “Opinion” i kushtohet një interviste me fotografin e njohur Roland Tasho. Pasioni për fotografinë ndërthuret me atë për historinë. Roland Tasho ka arritur të dokumentojë përmes fotove një pjesë të rëndësishme të Shqipërisë të këtyre 40 viteve...

Maj 7, 2024
“Nuk mund të flas”, Erdgys Arrazi i tronditur pasi mori vesh për vdekjen e djalit

“Nuk mund të flas”, Erdgys Arrazi i tronditur pasi mori vesh për vdekjen e djalit

I tronditur u shfaq në gjykatë 31-vjeçari Erdgys Arrazi, i arrestuar si shkaktari i vetëvrasjes së gruas dhe fëmijëve të tij. Pasi mori vesh se kishte ndërruar jetë edhe djali 3-vjeçar, nuk pranoi të fliste para togave të zeza. Erdgys Arrazi: Nuk mund të flas! Jam dakord me deklarimet e avokatit dhe mund të flas...

Maj 7, 2024
Tragjedia e rëndë në Shkodër, Eni Çobani: Nuk mund t’i lemë më gratë shqiptare të mbyten

Tragjedia e rëndë në Shkodër, Eni Çobani: Nuk mund t’i lemë më gratë shqiptare të mbyten

“Të bëhen ndryshime në Kodin e Familjes,” kështu është shprehur në një intervistë për Klan News juristja Eni Çobani, pasi sipas saj kjo dramë po prek gjerësisht familjet shqiptare. Tradhtia dhe kërkesa për t’u larguar nga shtëpia dyshohet se kanë qenë arsyet kryesore që e rënduan të renë në Shkodër që e çuan deri në...

Maj 6, 2024