Dita e çlirimit të Tiranës (17 Nëntor 1998)

Dita e çlirimit të Tiranës (17 Nëntor 1998)

12:45 17/11/1998

Kanë kaluar 54 vite që nga dita e çlirimit të kryeqytetit Shqiptar, të Tiranës. “Rruga e Barrikadave” simbol i kësaj dite, ruan brenda vetes momente historike, të mbushua me krisma, klithma lufte dhe heronj. Në këtë ditë kanë flijuar veten 127 dëshmorë të cilët luftuan për një ideal ku ëndrra më e madhe e tyre ishte liria e vendit dhe e popullit.

Pamje filmi nga “Çlirimi i Tiranës”, pamje qendra e Tiranës./tvklan.al

Gazetar : Eduart Frangaj


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi