“E bukura e Bagdadit” vritet brutalisht
“E bukura e Bagdadit” vritet brutalisht

22:33 01/09/2021

Ky është momenti kur një vajzë e re, e cilësuar si “E bukura e Bagdadit” është vrarë brutalisht me thikë nga tre burra.

Nurzan Al-Shammari ishte duke u kthyer nga puna në këmbë kur u sulmua nga agresorët. Pamjet e sulmit kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale  dhe janë vërtetë të rënda. Aktivistë të shumtë kanë nisur protestat në mbarë vendin dhe kanë dënuar aktin makabër.

Vajza e re  kishte refuzuar të martohej me kushëririn e saj, edhe pse, familjarët kishin kërkuar që ajo të martohej.

Mediat vendase, aludojnë se e reja është vrarë nga familjarët, pas refuzimit të kërkesës së tyre.

Mësohet se ajo  ishte martuar edhe njëherë tjetër kur ishte 13-vjeçe.

Edhe asokohe ajo nuk dëshironte të martohej, por vullneti i prindërve ishte i kundërt dhe ceremonia u zhvillua.

Klan News


Të ngjashme