Arme

 • 6 milion armë në Ballkan

  “Në Ballkanin Perëndimor ka rreth 6 milion armë, nga të cilat 2/3 janë të paregjistruara. Kjo përbën një kërcënim të vazhdueshëm për kontinentin europian'”. Ky është konstatimi i  Komisionit Europian në një raport të publikuar së fundmi. Në dhjetor të vitit 2014, Bashkimi Europian dhe vendet e  Ballkanin Perëndimor...
 • Kontrolle të befasishme në kryeqytet (Video)

  Operacioni “Fundjava” ka vënë në pranga disa persona në kryeqytet. Policia bën me dije se si rezultat i operacionit tek Sheshi ‘Nënë Tereza’, nga kontrolli i ushtruar nga Forcat “Shigjeta”, në një çantë dore brenda në automjet, në pronësi të drejtuesit të automjetit shtetasit A.Z, 26 vjeç, banues në...
 • Shkodër, pranga dy personave

  Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një person, pasi qarkullonte me armë zjarri në qytet. Në pranga ra 54- vjeçari me inicialet  S.K., banues në lagjen “Daniel Matlia”, Shkodër. Arrestimi i tij u bë pasi në lagjen Bahçallek, gjatë kontrollit personal, iu gjet dhe u sekuestrua në cilësinë...
 • Drogë dhe armë, kapet i riu (emri)

  Policia e Pogradecit ka arrestuar 1 person si edhe shpalli në kërkim 1 tjetër, pasi akuzohen për disa vepra penale. Në pranga ka rënë Jurgen Papa, 24 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec si dhe është shpallur në kërkim  26-vjeçari me inicialet A.P. Policia ka sekuestrua 394 gramë lëndë...
 • Zbulohen emrat e të arrestuarve në Elbasan

  Dy të arrestuar dhe tetë të shoqëruar është rezultati i aksionit të zhvilluar këtë të shtunë në Elbasan nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe forcat e policisë së Drejtorisë Vendore. Kështu konfirmohet zyrtarisht se dy të arrestuarit janë Enver Çapja, 57-vjeç dhe Naim Gjarri, 38-vjeç. Arrestimi i Çapjas u...
 • “Forca e Ligjit”, pranga dy të rinjve (emrat)

  Pas një hetimi 2 mujor Policia e qytetit të Durrësit ka arrestuar dy të rinj. Në pranga ka rënë Kevin Mburimi 18 vjeç dhe Rei Hodo 22 vjeç, të dy banues në Durrës. Dy të rinjtë kanë qenë duke udhëtuar në lagjen Nr.16 me mjetin tip “Benz” ku gjatë...
 • Mbante mbiemrin e gruas rumune, kapet i riu (video)

  Një i ri është vënë në prangat e policisë së Fierit, në kuadër të operacionit “Ndëshkimi i të fortëve”. Skuadra “Shigjetat” në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, goditi një rast të armëmbajtjes pa leje. Alban Urlateanu, 24 vjeç, banues në Patos, i cili mbante mbiemrin e gruas rumune, është arrestuar...
 • Tritol, armë dhe drogë, pranga 3 personave (Video)

  Tre persona janë vënë në prangat e policisë së kryeqytetit në kuadër të operacionit “Ndëshkimi i të fortëve”. Kastriot Gazidede, 26 vjeç dhe  S. Gazidede, 16 vjeç, (vëllezër) u arrestuan, pasi në Pezë Helmës gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.5, në mjetin tip “Mercedes...
 • Gjendet një person i vrarë me armë në Tropojë

  Një person është gjetur i vrarë me armë zjarri në Tropojë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës në një zonë të thellë të Tropojës. Viktima dyshohet se është një çoban. Ende nuk dihet identiteti i tij. Policia dyshon se çobani mund të ketë kryer vetëvrasje ose është qëlluar...
 • Aktori i famshëm kapet me armë në aeroport

  Ish-aktori i “Disney Channel”, David Henrie, ka kërkuar falje pasi u arrestua në aeroportin e Los Anxhelos për posedim të një arme. Në një deklaratë në rrjetet sociale, 29-vjeçari tha se armën e kishte marrë “pa ndonjë qëllim“. Ai tha se ndihej “i turpëruar dhe i sikletosur” dhe falënderoi...
 • Video/ Aksion në kryeqytet, 3 të arrestuar me heroinë dhe armë

  Tre persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim në Tiranë gjatë një aksioni të policisë. Dy prej të arrestuarve janë kapur me lëndë narkotike të llojit heroinë. Luan Çela 44 vjeç dhe Romeo Ramadani 32 vjeç u kapën në flagrancë në makinën e tyre në me...
 • Atentat me armë zjarri ndaj 35-vjeçarit

  Nuk kanë të sosur ngjarjet e rënda këtë të hënë. Pas Shkodrës kur një person u ther me thikë për vdekje tek dera e shtëpisë, një tjetër konflikt ka ndodhur këtë herë në Lezhë. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri ndaj Arben Gjinit, 35 vjeç nga Mirdita. I...
 • Bashkëshorti e dhunon/ Gruaja e kërcënon me armë, përfundojnë në polici

  Cërrik- Një krim në familje është parandaluar nga policia. Bashkëshorti ka dhunuar gruan dhe kjo e fundit e ka kërcënuar me armë zjarri duke qëlluar në ajër me automatik. Sipas policisë ka ardhur një telefonatë se në fshatin Seferan Belsh, në familjen Mylazim Abazi, ka një konflikt familjar mes bashkëshortëve,...
 • Qëllohen me armë zjarri tre persona

  Tre vetë janë plagosur pas të shtënave me armë zjarri në veri-perëndim të Londrës. Policia e kryeqytetit tha se ngjarja ndodhi mbrëmjen e së hënës rreth orës 21:45 në rrugën Brend në afërsi të stacionit të metrosë Kingsbury. Tre të plagosurit janë dy djem të moshës 18 dhe 24...
 • Me armë dhe problematik në familje, pranga të riut

  Geg Gjini, 22 vjeç banues në Stojan-Ulëz i njohur si problematik në marrëdhëniet familjare është arrestuar nga policia e Matit. Kjo nuk ishte hera e parë që i riu shoqërohej në komisariat. Këtë herë ai është arrestuar, pasi i është gjetur një armë zjarri automatik dhe 27 fishekë. Arrestimi...
 • Video/ Armë, municione e drogë. Arrestohet 25-vjeçari në Vlorë

  Një 25-vjeçar është arrestuar nga Policia e Vlorës, pasi iu gjetën drogë, armë e municione luftarake. Denis Muhametaj nga Llakatundi i Vlorës u arrestua në flagrancë gjatë operacionit të koduar “Mercury”. Atij iu gjetën dhe sekuestruan 1 automatik, 4 krehëra pistolete dhe kallashnikovi, 1260 fishekë pistolete dhe kallashnikovi, 3...
 • Fundjava e zezë, 10 të vrarë dhe 60 të plagosur

  Autoritetet policore në qytetin amerikan të Chicago-s kanë bërë apel për ndihmë për të luftuar dhunën nga armët, pasi më shumë se 60 persona u qëlluan përgjatë fundjavës. Të paktën 10 persona u vranë në këtë qytet dhe sipas policisë atje, pjesa më e madhe të shtënave ndodhën për...
 • Video/ Të shtënat në dasma, konfiskohen 6 armë në 7 ditë

  Gjatë shtatë ditëve të fundit janë konfiskuar gjashtë armë të cilat u përdorën në festa familjare në komunën e Ferizajt. Policia po ndërmerr aksione për konfiskimin e këtyre armëve duke u bazuar në informacionet që po merr nga qytetarët e shqetësuar nga të shtënat. /Klan Kosova...
 • Trafikonte armë nga Maqedonia, arrestohet 32-vjeçari

  Një i ri nga Maqedonia me banim në Kosovë është arrestuar pasi u kap me dy pistoleta në makinë, të cilat besohet se po i trafikonte. Policia tha se në kuadër të operacionit të koduar “URAKA 1” ka përfunduar në pranga Ylber Suma, lindur në Shkup, Maqedoni dhe banues...
 • Video/ Pranga 4 personave, kapen me armë dhe drogë

  200 kilogramë kanabis, 4 litra vaj hashashi si 4 të arrestuar është bilanci i një aksioni antidrogë nga policia e Lezhës. Në pranga kanë rënë Tofik Koleci, Miri ( Ardit) Koleci, Mirand Qira dhe Ndriçim Doku të katërt nga Kruja. Hetimi për këtë çështje kishte disa javë që kishte...
1 2 3 8
Emisione