Azdren Llullaku

 • Llullaku rigjen veten në Rumani

  Azdren Llullaku duket se në kampionatin rumun ndjehet si në shtëpi, pasi është kthyer në formë të mirë. Sulmuesi i Kombëtares realizoi golin e parë dhe ndihmoi shokun e tij Laurentiu Bus të shënonte të dytin në fitoren 4 – 1 të Astra Giurgiu ndaj Dinamo Bucuresti. Goditja e...
 • Llullaku e nis mbarë me Ordabasin

  Mesfushori i kombëtares shqiptare Azdren Llullaku, e nisi mbarë aventurën me skuadrën e tij të re Ordabasi. Skuadra kazake po kryen përgatitjet në Turqi, ku ka zhvilluar një ndeshje miqësore me ekipin nga Çekia, Sllovaçkos. Llullaku shënoi golin e parë për skuadrën e tij në fillim të takimit. Ai...
 • Azdren Llullaku shënon sërish

  Azdren Llullaku po ambientohet menjëherë me ekipin e tij të ri Astanën. Sulmuesi i Kombëtares shënoi në sfidën përgatitore me skuadrën ukrainase të Oleksandrias. Miqësorja e zhvilluar në Turqi u hap me golin e Llullakut dhe përfundoi me rezultatin 2 – 2. Ky ishte goli i dytë që Azdren...
 • Llullaku shënon golin e parë me Astana

  Azdren Llullaku ka shënuar golin e parë më fanellën e klubit të tij të ri Astana. Në Emiratet e Bashkuara Arabe, atje ku po zhvillon fazën përgatitore, klubi nga Kazakistani zhvilloi një ndeshje miqësore me skuadrën letoneze të Rigas. Llullaku ka shënuar golin e dytë pas aksioni të ekipit...
 • Azdren Llullaku drejt Astanës

  Astana do të jetë ekipi i ri i Azdren Llullakut. Futbollisti i Kombëtares pritet të firmosë me skuadrën kazake që këtë sezon mori pjesë në fazën e grupeve të Europa League, ndërsa në të kaluarin në Champions. Llullaku shkëlqeu me Gaz Metan në kampionatin rumun në pjesën e parë...
 • Legia vëzhgon Azdren Llullakun

  Azdren Llullaku po kalon një sezon të shkëlqyer me Gaz Metan në kampionatin rumun. Futbollisti shqiptar është mes shënuesve më të mirë të Europës me 16 gola të realizuar. Një paraqitje e tillë po tërheq vëmendjen e shumë ekipeve brenda dhe jashtë Rumanisë. Legia e Varshavës është skuadra e...
 • Azdren Llullaku nuk njeh limite

  Azdren Lullaku nuk njeh limite në kampionatin rumun. Futbollisti i Kombëtares realizoi edhe 2 gola të tjerë me Gaz Metan, duke e çuar në 16 në total në këtë sezon, duke kryesuar renditjen e golashënuesve. 28-vjeçari nuk gaboi nga pika e 11-metërshit duke treguar se është një lider në...
 • Llullaku shënon prapë

  Azdren Llullaku shënon sërish. Futbollisti i kombëtares shqiptare i ka dhënë fitoren ekipit të tij Gaz Metan. Llullaku dha edhe krosin në golin e parë për skuadrën e tij. Ky ishte goli i 13-të për të që është në pozicionin e padiskutueshëm të shënuesit më të mirë të kampionatit rumun....
 • Azdren Llullaku shënon sërish

  Azdren Llullaku shfaqet sërish i papërmbajtshëm në kampionatin rurmun duke shënuar një tjetër gol me vlerë. Futbollisti i Kombëtares i dha 1 pikë Gaz Metanit në barazimin 1 – 1 në fushën e Vitorul. Llullaku realizoi i pari, por vendasit arritën ta barazonin rezultatin gjatë pjesës së dytë. Ky...
 • Kuqezinjtë kalojnë në sitë futbollistët izraelitë

  Futbollistët e Kombëtares shqiptare, jo vetëm kanë zhvilluar seanca stërvitore, por kanë bërë edhe ato që mund të quhen detyra shtëpie. Kanë studiuar individualisht futbollistët e izraelit. E pohon këtë Elseid Hysaj mbrojtësi që pritet ta nisë si titullar. Elseid Hysaj: Të gjithë duan të fitojnë, ne jemi profesionistë,...
 • Sërish dygolësh, shkëlqen Azdren Llullaku

  Azdren Llullaku po konfirmohet si golashënuesi më i mirë në kampionatin rumun. Futbollisti i kombëtares shqiptare shënoi dy gola për ekipin e tij Gaz Metan në fitoren 3-1 jashtë fushe me Targu Muresh. Mesfushori shënoi golin e parë në minutën e 7 të takimit. Llullaku shënoi edhe në minutën...
 • Grezda dhe Llullaku premtojnë maksimumin, Shqipëria zgjedhje e parë për dy kosovarët

  Eros Grezda dhe Azdren Llullaku ishin dy surprizat e listës së De Biassi-t për sfidat me Liechetnstein dhe Spanjën. Grezda ka luajtur më parë me shpresat dhe aktivizimi me kombëtaren A e motivon edhe më shumë mesfushorin 22-vjeçar. Eros Grezda (Futbollist i Kombëtares): “E kam pritur për një kohë...
 • Shqiptari Llullaku shënon sërish

  Azdren Llullaku shënoi përsëri për Gaz Metanin në kampionatin rumun, por pa arritur të ndihmojë skuadrën e tij, që u mund nga Panduri me rezultatin 3 – 1. Mesfushori shqiptar, i cili në të kaluarën është grumbulluar me Kombëtaren realizoi me 11-metërsh. Ky ishte goli i katërt për 28-vjeçarin...
Emisione