bebe rexha

 • Kënga e re e Bebe Rexhës

  Bebe Rexha ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor, të paralajmëruar prej disa ditësh në rrjetet sociale . E titulluar  “Call You Mine” kënga vjen në bashkëpunim me grupin Chainsmokers. Dueti i cili është pjesë e albumit të ri të The Chainsmokers “World Ëar Joy” erdhi fillimisht...
 • Grekët përgëzojnë artistet shqiptare

  Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Rita Ora kanë qenë pjesë e një shkrimi të revistës së njohur greke “Athens Voice”. Ndryshe nga çfarë jemi mësuar të lexojmë artikuj grekë ku ofendohen shqiptarët, këtë herë ka qenë një surprizë përmbajtja e tij. “Idhujt botërorë të pop-it nga Shqipëria” nis artikulli, duke...
 • Bebe Rexha merr një tjetër çmim

  Jo vetëm që arriti të tërhiqte vëmendjen me paraqitjen e saj, por Bebe Rexha u vlerësua edhe me çmim në ‘iHeartRadio Music Awards 2019’. Bashkëpunimi me Florida George Line “ Meant to be” u shpall si “Kënga më e mirë e zhanrit country”. Pasi mori trofeun, 29-vjeçarja nuk ka...
 • Bebe Rexha tani edhe në film të animuar

  Bebe Rexha do jetë dublante e filmit të animuar ‘Ugly Dolls’. Këngëtarja me origjinë shqiptare do jetë dublante e një prej personazheve në film, së bashku me Kelly Clarkson, Nick Jonas, Wanda Sykes, Gabriel Iglesias, Pitbull, Wang Leehom, Blake Shelton, Janelle Monae, Emma Roberts, Bebe Rexha, Charli XCX dhe...
 • Bebe Rexha ka një problem me veshjen e saj

  Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha thotë se po kalon një periudhë të vështirë. Dhe kjo për shkak se nuk gjen një fustan të përshtatshëm për eventin e çmimeve Grammy. Stilistët i kanë thënë se e kanë të pamundur t’i qepin fustan për shkak të madhësisë së saj....
 • Bebe Rexha shkëlqen në “Ball Drop”

  Bebe Rexha ka performuar live në New York mbrëmë, në spektaklin më të ndjekur që mbahet çdo vit për natën e ndërrimit të viteve në Times Square. Përpara mijëra njerëzve që kishin mbushur sheshin për të celebruar nisjen e 2019, këngëtarja më origjinë shqiptare kishte zgjedhur të interpretoje “Imagine”,...
 • Bebe Rexha vlerësohet për talentin

  Bebe Rexha është artisja me arritjet më të mëdha në botë në fushën e muzikës për këtë vit. Këngëtarja me origjinë shqiptare do të nderohet me çmimin Breakthrough Artist Award për vitin 2019, çmimi kryesor që u jepet çdo vit këngëtarëve më të mirë nga Music Bussiness Association, një...
 • “Kë të marr e kë të lë”

  Kë të marr e kë të lë. Kjo është situata në të cilën ndodhet Bebe Rexha. Këngëtarja vetëm në një javë është parë në evente të ndryshme, disa herë me Dua Lipa, e në disa të tjera me Rita Ora. Këto dy të fundit dihet që nuk komunikojnë me...
 • Ndahen çmimet Europian Music Award

  Kanë dominuar femrat në mbrëmjen e madhe të  ndarjes së çmimeve Europian Music Award 2018, ku Dua Lipa u vlerësua artistja më e mirë pop. Këngëtarja shqiptare nuk ishte në listën e performuesve, por tërhoqi vëmendjen me pamjen dhe veshjen e saj në tapetin e kuq para nisjes së...
 • Bebe Rexha bashkëpunim me David Gueta

  Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha sjell në tregun muzikor një tjetër bashkëpunim, kësaj radhe me DJ David Gueta. ‘Say My Name’ sapo është publikuar dhe pritet të kthehet në hit. Kjo këngë është pjesë e albumit të ri të DJ francez me Bebe Rexhen. Ky është albumi i shtatë i...
 • Një tjetër çmim për këngëtaren Bebe Rexha

  Një tjetër sukses për këngëtaren me origjinë shqiptare Bebe Rexha. Këngëtarja shqiptare ka marrë një tjetër çmim, por këtë herë në Kanada. Bëhet fjalë për çmimin “Bashkëpunimi më i mirë”, të cilin 28- vjeçarja e ka marrë në eventin I heart Radio Much Music Video Awards, për hitin “Meant...
 • Foto/ Rita Ora dhe Bebe Rexha, puthje në buzë

  Rita Ora ishte e vetmja nga këngëtaret me origjinë shqiptare që mori një çmim në Video Music Awards. Bashkë me të ishte edhe shqiptarja tjetër Bebe Rexha. Të dyja kanë pasur bashkëpunime muzikore, por duket se janë edhe shumë mike të mira. Teksa kalonin në tapetin e kuq nën...
 • Rita Ora dhe Bebe Rexha prezantojnë VMA 2018

  Dy këngëtaret me origjinë shqiptare janë zgjedhur për të prezantuar një nga eventet më të mëdha të muzikës botërore. Bëhet fjalë për Rita Orën dhe Bebe Rexhën, të cilat ishin në rolin e prezantueseve të “Video Music Awards 2018”. Ceremonisë së çmimeve, të cilat ndahen mbrëmjen e së hënës,...
 • Bebe Rexha vlerësohet me dy çmime

  Ceremonia e ndarjes së çmimeve MTV, këtë vit do të mbahet në “Radio City Music Hall” New York më datë 20 Gusht.  Në listën e kandidaturave, Bebe Rexha po vazhdon të korrë sukses. Këtë herë këngëtarja me origjinë shqiptare është vlersuar më dy çmime nga Radio Disney Mucis Awards....
 • Bebe Rexha sjell së shpejti “Expectations”

  Superylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, do të publikojë së shpejti albumin e ri. Këngëtarja me origjinë nga Dibra është gati që ditën e premte të hedhë në treg albumin e saj, i cili do të titullohet “Expectations”. Bebe është shprehur e emocionuar pasi ky do të jetë...
 • Bebe Rexha publikon albumin e ri

  Ashtu siç pritej, e premtja ishte dita e publikimit të albumit të ri të këngëtares Bebe Rexha. “I gjithi faji jot”, pjesa e parë e të cilit u publikua në muajin Shkurt, përmban 6 këngë, njësoj si albumi paraardhës me të njëjtin titull. 4 nga këngët janë bashkëpunime me...
 • Këngëtarja e njohur shqiptare i “sulet” Trump: Jam vajza e një emigranti shqiptar

  “Jam vajza e një emigranti shqiptar. Nuk do isha këtu ku jam, nëse im atë nuk do kishte ardhur nga Shqipëria për në SHBA. Kjo është shtëpia e njerëzve të lirë. Mjaft shkatërrove ëndrrën amerikane”, ishin fjalët që tha Bebe Rexha në koncertin për mbledhjen e fondeve për organizatën...
 • Video/ Këngëtarja me famë botërore valëvit flamurin shqiptar në Brooklyn

  Po flasim për atë që ka fituar tashmë famë jo vetëm në Shqipëri, dhe Kosovë po edhe në të gjithë SHBA-në, me këngët e saj “No Broken Hearts”, “I got You”, “Me myself and I”, etj. Është Bebe Rexha ajo e cila i ka bërë me dijë të gjithëve...
 • Bebe Rexha publikon videoklipin e ri

   “I got you” është videoklipi me të cilin Bebe Rexha, vjen në fillim të 2017. Prurja më e re në tregun e muzikës amerikane dhe përtej saj është mirëpritur, madje media roze nuk ka nguruar të gjejë edhe ngjashmëritë mes këngëtares me origjine shqiptare dhe Kylie Jenner, një nga...
 • Bebe Rexha koncert në Tiranë

  Bebe Rexha, një tjetër artiste me origjinë shqiptare që po ndërton një karrierë të suksesshme në tregun e muzikës moderne botërore, e konkretisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, bën pjesë të axhendës së saj të koncerteve, Tiranën. Në mbrëmje, në sheshin Nënë Tereza, ajo do të këndojë e...
Emisione