Bulqize

 • Disa plagë në trup, 6-vjeçari jashtë rrezikut për jetën

  Djali i vogël, i cili orët e para të së mërkurës ra viktimë e plumbave që Jetmir Koxherri zbrazi në drejtim të shtëpisë së të miturit, është jashtë rrezikut për jetën. Burime zyrtare konfirmojnë për tvklan.al se 6-vjeçari, i cili u transportua me helikopter nga spitali i Dibrës drejt...
 • Plagosi me armë zjarri një person, arrestohet i riu

  Një i ri është arrestuar nga policia e Dibrës në bashkëpunim me atë të Bulqizës, pasi akuzohet për “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake”. Në pranga ka rënë  A.M, 29 vjeç, banues në Bulqizë, pasi në datën 21.04.2019, në autostradën...
 • Helmimi i banorëve në Bulqizë: ISHP: Të ndalohet konsumi i ujit

  Instituti i Shëndetit Publik i bën thirrje banorëve të Bulqizës të mos konsumojnë ujë nga rrjeti pas mund të jetë i kontaminuar. Përgjigjet e analizave të personave të helmuar ende nuk kanë dalë, por dyshimet e specialistëve bien mbi ujin. “Kjo rritje shumë e lartë e numrit të rasteve...
 • Helmim masiv në Bulqizë

  Të paktën 30 persona janë paraqitur në spitalin me shenja helmimi. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Bulqizës, kur pacientët e parë u paraqitën mbrëmjen e së premtes, ndërsa të shtunën u shtruan edhe persona të tjerë. Pacientët janë të grupmoshave të ndryshme dhe dyshohet të jenë helmuar nga...
 • Përfshihen në aksident 4 persona

  Një aksident me katër të plagosur ndodhi mëngjesin e kësaj të enjteje në Qafën e Buallit, në Bulqizë. Të lënduarit, punonjës të një firme në minierë, udhëtonin me një fuoristradë dhe dyshohet se u aksidentuan në tentativë për të parakaluar një kamion. Për pasojë automjeti i tyre doli nga...
 • Shpërthen granata, humbet jetën 11-vjeçari dhe plagoset motra e tij

  Një i mitur ka humbur jetën kurse një tjetër është plagosur pasi u shpërtheu granata duke luajtur. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Koçaj të Bulqizës, ku motër e vëlla, përkatësisht 9 dhe 11 vjeç, luanin me një granatë që gjetën në përrua. Nga shpërthimi i lëndës plasëse, humbi jetën...
 • Helmohen 11 nxënës në laboratorin e shkollës

  Njëmbëdhjetë nxënës të shkollës 9-vjeçare “Shefqet Tançi” në Bulqizë janë helmuar gjatë orës së kimisë. Sipas ABC News, ngjarja ndodhi në laboratorin e shkollës ku po kryheshin detyra praktike për orën e mësimit. Dyshohet se helmimi mund të ketë ndodhur pas hapjes së një sapuni. Të 11 nxënësit janë...
 • Bulqizë, plagoset një person me armë zjarri

  Bulqizë- Një person është plagosur me armë zjarri, pasditen e së premtes. Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur Ura e Çereneçit. Sipas policisë Blerim Skara, pas një konflikti për motive të dobëta ka plagosur me armë zjarri Mirdash Osmanin. I plagosuri është dërguar në spitalin e qytetit për të...
 • Një tjetër tentativë e dështuar

  Dy persona tentuan të vidhnin bankomatin e një banke të nivelit të dytë, tentativë e cila dështoi falë ndërhyrjes së policisë. Bëhet fjalë për një ngjarje të ndodhur në Bulqizë, pas së cilës qëndronin 31-vjeçar E.A. dhe 35-vjeçari F.L., të dy banues në këtë qytet dhe të dy të...
 • Familjarët e nuses vrasin dhëndrin

  Ka përfunduar me një të vrarë dhe dy të plagosur një sherr mes familjarëve në fshatin Topojan të Bulqizës. Viktima është Adriatik Jella. 34-vjeçari është konfliktuar fillimisht mbrëmjen e së enjtes me të afërmit e ish-bashkëshortes së tij. Kryeplaku i fshatit, Vedi Shehu tregon atë që ka ndodhur. “Ka...
 • Brenda 12 orëve, kapen dy persona të shpallur në kërkim

  Dy persona janë vënë në pranga nga policia në Mat dhe në Bulqizë, të cilat kanë qenë të shpallur në kërkim. Në Mat është arrestuar një 39-vjeçar, i dyshuar si anëtar i një grupi që vidhte makina në Tiranë. Në pranga u vu Gentjan Ahmetsulaj i dënuar disa herë...
 • Goditet me thikë një 22-vjeçar

  Një 22-vjeçar mbeti i plagosur me thikë në Bulqizë, pas një sherri të çastit mes dy personave. Autor i kësaj ngjarjeje është 23-vjeçari Alfred Muça, i cili banon në Kamëz. I plagosur është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa autoritetet policore arrestuan Muçën për plagosje të lehtë me dashje dhe...
 • Video/ Makina del nga rruga, plagosen katër persona

  Një aksident me 4 persona të plagosur ka ndodhur në segmentin e Rrugës së Arbrit në vendin e quajtur Vajkal. Një makinë “Citroen” me targa maqedonase, e cila udhëtonte në drejtim të Tiranës ka dalë nga rruga ku për pasojë janë plagosur rëndë 4 personat që ndodheshin brenda saj....
 • Aksident në Bulqizë, makina bie në humnerë

  Një 60-vjeçar humbi jetën kurse një tjetër u dërgua rëndë me helikopter në spitalin e Traumës, pasi makina e tyre përfundoi në greminë. Sipas policisë së Bulqizës, ngjarja ka ndodhur në zonën e Krastës. Kur policia shkoi në vendin e ngjarjes konstatoi M.B, duke drejtuar automjetin tip “Land Rover”...
 • Makina bie në humnerë, 4 të plagosur

  Të paktën 4 persona janë plagosur pasditen e së Premtes në Bulqizë, pasi makina me të cilin po udhëtonin ka dalë nga rruga duke rënë në një lartësi prej 20 metrash. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:50 në aksin e rrugës dytësore Krastë-Bulqizë. Në aksident janë plagosur  45-vjeçari...
 • Shpërthen një makinë me tritol

  Një automjet tip Audi në Bulqizë ka shpërthyer me lëndë plasëse tritol mbrëmjen e sotme. Nga shpërthimi mësohet se nuk ka persona të lënduar. Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie, të cilat kanë nisur hetimet. Burimet për tvklan.al thonë se automjeti ka qenë i parkuar në një...
 • Furgoni humb kontrollin dhe përplaset me shtyllën

  Dy persona kanë mbetur të plagosur pasi mjeti me të cilin udhëtonin doli nga rruga në Bulqizë. Aksidenti ndodhi pasditen e së martës në aksin që lidh Lagjen e Re me Lagjen e Vjetër. Sipas policisë, mjeti humbi kontrollin dhe doli nga rruga, duke u përplasur me shtyllën e...
 • Video/ Misteri i plagosjes së 19-vjeçarit që po lufton me vdekjen

  Një 19-vjeçar është gjetur i plagosur rëndë pas mesnatës së të shtunës në trotuarin jashtë spitalit të Bulqizës. Shkëlqim Spahiu është marrë nën kujdes nga mjekët e spitalit në Bulqizë, por gjendja e rëndë e të riut ka bërë që të transportohet me helikopter për trajtim të specializuar në...
 • Humb jetën minatori 37-vjeçar

  Një 37-vjeçar humbi jetën të shtunën në minierën e Bulqizës në zonën 41 ku operon kompania “Aris Albania”. Ngjarja ndodhi rreth orës 17:40. Viktima është me detyrë zjarrmëtar që mbush vrimat me lëndë plasëse për të hapur vendin. Dyshohet se shkak është bërë një ndezje e menjëhershme e lëndës plasëse....
 • Video/ Stuhi e frikshme në Bulqizë, banorët mbyllen brenda

  Në Bulqizë ka nisur një stuhi e fuqishme e shoqëruar me erë dhe borë. Temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe në qytet nuk ka asnjë lëvizje. Banorët janë mbyllur brenda, pasi qarkullimi është i pamundur. Ende nuk raportohen dëme në qytet, por në zonën periferike, situata është më e rëndë....
Emisione