emision

 • 20-vjeçari shqiptar, më i miri i Ballkanit në Taekwondo (Video)

  Juirdo Cani është 20-vjeçari, i cili ngriti flamurin e Shqipërisë në Kampionatin Ballkanik të Taekwondo-së, që u zhvillua në Rumani. Ai rrëmbeu trofeun si sportisti më i mirë i kampionatit ballkanik për kategorinë e të rriturve. I ftuar sot në emisionin “Rudina” në Tv Klan, Cani tregoi se ka...
 • Alibali dhe Merkulaj risjellin pas 15 vitesh këngën “Don Zhuan” (Video)

  Ai është një nga këngëtarët më me zë në vendin tonë dhe me një karrierë 50-vjeçare, që i ka dhënë shumë skenës shqiptare. Ndërsa ajo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore. Me një karrierë të nisur që prej vitit 1996 në fushën...
 • Shishqebap patatesh (Video)

  Përbërësit: 200 gr galetë 100 gr djath i tymosur 100 gr pancetë 100 gr miell 4 patate 1 lugë vaj ulliri 3 vezë Acuge Hudhër Vaj për skuqje Spec djegës Shkopinj për shishqebap Kripë Piper Përgatitja: Qërojmë fillimisht patatet dhe i vendosim në një tenxhere me ujë që të ziejnë....
 • “Bomba” me patate (Video)

  Përbërësit: 400 gr patate 200 gr miell 16 gr maja birre 1 vezë Rigon Borzilok Vaj për skuqje Kripë Piper Për mbushjen: 100 gr proshutë e pjekur 100 gr mozarella scamorza Përgatitja: Në një tenxhere vendosim fillimisht patatet që të ziejnë. Në një tas hedhim miellin, shtojmë një kokërr...
 • E ftuara surprizon Rudina Magjistarin (Video)

  Ajo është një artiste e re dhe mjaft e talentuar në pikturë. Ndonëse është ende në fillimet e saj, Stelina Halili ka realizuar disa piktura mjaft të veçanta. E ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, ajo ndau me të gjithë pasionin e saj për pikturën, ndërsa një surprizë...
 • “Ishte dashuri me shikim të parë” (Video)

  Ai është një aktor humori mjaft i suksesshëm dhe i dashur për publikun, ndërsa ajo, ndonëse sot është më e tërhequr nga jeta publike, ka qenë Miss dhe është po ashtu piktore. Bëhet fjalë për Florjan Binajn dhe bashkëshorten e tij, Sadina. Çifti ishte i ftuar sot në emisionin...
 • Si të përgatisni kotoletë të mbushur (Video)

  Përberësit: 200 gr kontrafileto gici 100 gr djathë tosti 50 gr kërpudha Brokoli Majdanoz Kripë Piper Përgatitja: Rrahim me çekiç kontrafileton e gicit deri sa të hollohet. Pasi e rrahim, e mbushim me djathë tosti, kërpudha të prera në feta të holla, pak vaj ulliri, kripë, piper dhe e...
 • Eni Koçi flet për dasmën (Video)

  Pasi bënë publike lidhjen Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj duket se kanë menduar edhe për dasmën. E ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan këngëtarja, tha se kanë menduar të bëjnë një ceremoni, por nuk kanë vendosur nëse do të jetë e madhe apo e vogël. Këngëtarja...
 • Nuk ia njihte hallën, këngëtarja bëhet xheloze dhe ia fshin nga Instagrami (Video)

  Vetëm pak kohë më parë këngëtarët Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi pranuan publikisht lidhjen duke i dhënë më në fund përgjigje zërave që qarkullonin për ta. Tashmë që marrëdhënia e tyre është e qartë dhe çifti del publikisht bashkë të gjithë kërkojnë të dinë më shumë. Gjatë emisionit “Xing...
 • A ushtron Eni dhunë ndaj teje? Genc Prelvukaj: S’guxoj të përgjigjem… (Video)

  Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj ishin sot të ftuarit e radhës në “Xing me Ermalin” në Tv Klan. Kjo ishte intervista e parë e këngëtarëve si çift dhe gjatë emisionit zbuluan më shumë rreth marrëdhënies së tyre. Ishte drejtuesi i emisionit Ermal Mamaqi ai që iu drejtua Prelvukajt me...
 • Eni i bën “dis” publikisht partnerit të saj, Genc Prelvukaj: Më preve krahët (Video)

  Prej kohësh tashmë Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj duket se janë të pandarë edhe në projektet e tyre muzikore. Ata kanë sjellë disa bashkëpunime, por sonte në “Xing me Ermalin” në Tv Klan Eni paralajmëroi se për një periudhë kohe nuk do të kenë më këngë të dy bashkë....
 • Genc Prelvukaj tregon si u njoh me Eni Koçin (Video)

  Këngëtarët Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi janë çifti më i ri i showbizit shqiptar. Ata janë përfolur shumë në media për lidhjen e tyre, por pavarësisht komenteve çifti ka preferuar të mos flasë shumë rreth saj. Sot Genc Prelvukaj ishte i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv...
 • Si u komentua dorëheqja e Nanos në ’98-n nga koalicioni qeveritar (Video Arkiv)

  Dorëheqja e papritur e Fatos Nanos nga posti i Kryeministrit u bë temë diskutimi më 1998. Ky zhvillim i papritur politik ngarkoi Sekretarin e Përgjithshëm të PS, Pandeli Majkon, për krijimin e kabinetit të ri qeveritar. Emisioni “E Diela Debat” zhvilluar më 1998, me drejtues Blendi Fevziun, trajtoi pikërisht...
 • Përgatitjet diskrete të pavarësisë së Kosovës 11 vite më parë (Video)

  Më 17 Shkurti të 2008-ës në Prishtinë bënte shumë ftohtë, por nuk ishte nga ai i ftohtë që të kyç brenda shtëpisë dhe që shumëkënd e bën të mendojë se asgjë nuk mund të krahasohet me ngrohtësinë e familjes. Në ditën e ftohtë të 17 Shkurtit ata i kishin...
 • “Edi Paloka ka qenë i rrethuar nga super femra”

  Aktualiteti politik ishte një nga temat e emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Në qendër të vëmendjes këtë të enjtje në Parlament u vu deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i cili i hodhi bojë në fytyrë kryeministrit Edi Rama. Lajmi bëri xhiron e mediave shqiptare dhe atyre ndërkombëtare...
 • I flet pasqyrës, Elena Kocaqi: Është një autokritikë

  Statusi dedikuar vetes në rrjetet sociale, pikërisht në ditën e ditëlindjes e risolli historianen Elena Kocaqi në qendër të mediave. Dhe duke marrë shkas nga ky status drejtuesi i “Zonë e Lirë” Arian Çani e kishte ftuar në emision. Kocaqi sqaroi se monologu drejtuar vetes në pasqyrë ishte autokritikë...
 • “Bel Mondo”, një emision që ka si qëllim promovimin e Shqipërisë (Video)

  E kemi parë edhe më herët në ekran, kryesisht me formate ‘lifestyle’, por së fundi ai i është bashkuar familjes së madhe “Klan”. Nga Dhjetori Xhani Shqerra ka nisur rrugëtimin në “Klan Plus” me programin që mbanë autorësinë e tij. “Bel Mondo” është një program që ka për qëllim...
 • Moderatorja gjen dashurinë e jetës në televizionin ku punonte (Video)

  Njomza Aliu tashmë prej vitesh është një nga prezantueset e dashura të ekranit të Klan Kosovës, që në fillimet e këtij televizioni. E apasionuar me profesionin e saj, ajo ia ka dalë të jetë e pëlqyer për publikun dhe rezistente në tregun mediatik. Por televizioni duket se ka qenë...
 • Role pule me dardhë, gorgonzola dhe arra (Video)

  Përbërësit: 150 gr gorgonzola 70 gr miell 60 gr arra të pastruara 30 gr gjalp 3 dardha 2 fileto pule 2 degë trumzë 1 tufë majdanoz 1 gotë verë të bardhë Kripë Piper Përgatitja: Presim në disa pjesë fileton e pulës dhe e rrahim. Qërojmë dardhat dhe i fusim...
 • Tortë me dardhë dhe çokollatë (Video)

  Përbërësit: 200 gr çokollatë e grirë 200 gr verë e bardhë 200 gr miell 170 gr gjalp 100 gr sheqer 100 gr biskota 7 gr maja 4 dardha 4 vezë Përgatitja: Vendosim një tenxhere me ujë që të ngrohet dhe mbi të vendosim një tas për të shkrirë çokollatën...
1 2 3 60
Emisione