Kulla Eiffel

 • Spektakël ngjyrash në kullën Eiffel

  “Simbol i fuqisë së Francës” apo “Monument i pashmangshëm” janë disa nga epitetet që i janë veshur ndër vite kullës Eiffel. Të mërkurën vepra madhështore e ideuar nga Gustave Eiffel përuroi 130-vjetorin e krijimit. Mijëra qytetarë, parizienë e turistë soditën spektaklin e jashtëzakonshëm të ngjyrave. 324 metra e lartë,...
 • Foto/ Kulla Eiffel rrethohet me barriera mbrojtëse kundër terrorizmit

  Kulla Eiffel në Paris është rrethuar me barriera mbrojtëse kundër sulmeve terroriste. Pengesat e përkohshme u vendosën për herë të parë në Qershor të vitit 2016, ndërsa tani u zëvendësuan me masa të përhershme. Ky gardh do të përfundojë plotësisht në mes të Korrikut dhe do të kushtojë rreth...
 • ISIS kërcënon: Do të pushtojmë Parisin

  ISIS ka kërcënuar se do pushtojë Parisin në një të ardhme të afërt në një video që tregon një sulm mbi Kullën Eiffel. Qyteti francez është përshkruar si “kryeqyteti në rënie” nga xhihadistët, të cilët paralajmërojnë për një rrethim nga militantët dhe një bastisje të papritur nisur nga “tunelet...
 • Nisin hetime antiterror për incidentin në Kullën Eiffel

  Raportohet se prokurorët francezë kanë nisur hetimet kundërterroriste lidhur me përpjekjen e një personi me thikë që tentoi të hynte me forcë në Kullën Eiffel në Paris mbrëmjen e djeshme. Në këtë incident askush nuk ka pësuar lëndime. I dyshuari, i cili është i arrestuar, u ka thënë hetuesve...
 • #ALB, që Kulla Eiffel të vishet kuq e zi

  Që prej nisjes së Kampionatit Europian, Kulla Eiffel ndizet çdo natë me ngjyrat e flamurit të një prej skuadrave pjesëmarrëse. Ashtu siç shumë prej jush tashmë janë në dijeni, përcaktuesit se cilat ngjyra do të ndezin kullën e famshme, janë vetë tifozët. Duke bërë sa më shumë hashtag me...
Emisione