shqiptari

 • Sulmoi dy makinat e policisë, kapet shqiptari me 30 kg drogë

  Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga policia, mbrëmjen e së hënës, raportojnë mediat italiane. 24- vjeçari  identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur ishte duke udhëtuar me një automjet tip Lancia Ypsilon në autostradën e Albisola kur përplasi dy makinat e policisë dhe më pas...
 • Kapet në Spanjë shqiptari me dokumente false

  Një shqiptar në Spanjë është arrestuar nga policia për falsifikim dokumentesh. 24-vjeçari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, u kap në aeroportin Lanzarote teksa po përpiqej të udhëtonte drejt Dublinit. Gjatë verifikimit të dokumenteve, shqiptari paraqiti një pasaportë bullgare. Punonjësit e policisë patën dyshime dhe arritën...
 • Godet me thikë pronarin e lokalit, shqiptari akuzohet për tentativë vrasjeje

  Diskutimi midis një 32-vjeçari shqiptar dhe një italiani në një bar në Corso Giulio Cesare, në Torino, përfundoi me një të plagosur. Më dy plagë, në kraharor dhe shpatull, pronari i barit u dërgua me urgjencë në spital, ndërsa shqiptari u shpall në kërkim nga autoritetet italiane, por u...
 • Kapet shqiptari me 9 mijë Euro kokainë

   Itali- Një shqiptar dhe një grua italiane kanë rënë në prangat e karabinierëve. 40- vjeçari me origjinë shqiptare dhe partnerja e tij italiane, 23 vjeç me banim në zonën Lodi, në Forli, ishin duke udhëtuar me makinën e tyre Audi në momentin që janë ndaluar nga policia. Gjatë një...
 • Unaza e floririt me kokë luani merr “në qafë” shqiptarin

  Rimini-Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pas 13 vitesh që kërkohej nga autoritetet. 49- vjeçari ishte dënuar në vitin 2006 nga gjykata e Barit me 11 vite burg, pasi akuzohej se ishte pjesë e një grupi kriminal që importonte dhe shiste sasi të mëdha droge në...
 • Shqiptari ‘fantazëm’ që “solli” Cristiano Ronaldon në Athinë

  Policia greke ka publikuar fotot e kokainës së sekuestruar një ditë më parë në Athinë, ku u arrestua një 35-vjeçar shqiptar. Sikurse duket dhe në foto, mbi kokainë ishte mbishkrimi CR7, inicialet e futbollistit të njohur Cristiano Ronaldo. Kjo tashmë është bërë një praktikë e njohur, kur trafikantët shkruajnë...
 • 9 vite burg dhe 50 mijë Euro gjobë për shqiptarin

  Një shqiptar është vënë në pranga, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet italiane. 31- vjeçari me inicialet R.D me banimi Stella S. Giustina, provincë në Savona është kapur, pasi ndaj tij ishte lëshuar një urdhër arresti nga Prokuroria e Genovas për krime të kryera nga viti 2007 deri në vitin...
 • “Po fole do ndëshkohesh”, kërcënon Aleksandër Luca

  Ky është kërcënimi që Aleksandër Luca i bëri vajzës 19-vjeçare me aftësi të kufizuara, pasi abuzoi me të. Së bashku me një 23-vjeçar rom, i cili është i arrestuar nga policia greke, kryenë marrëdhënie me vajzën pa pëlqimin e saj. “Nëse do të tregosh, do ta pësosh”. Me këto...
 • Një pistoletë lodër “i hoqi” nga dora shqiptarit 2 milion Euro

  Livorno- Në garazhin  të tij kishte 830 kg drogë, prej të cilave 564 kg marihuanë dhe 266 kg hashash, me vlerë mbi 2 milion Euro. Kjo është arsyeja përse një shqiptar 35-vjeçar, u vu në pranga nga policia italiane, raporton Ansa. Operacioni që çoi në arrestimin e shqiptarit, nisi...
 • Shqiptari në Greqi sfidon temperaturat e ulëta (video)

  Një video humoristike na vjen nga Greqia, e cila është gjithashtu nën diktatin e motit të keq dhe reshjeve të dëborës. Në Evia, që është një nga zonat e mbuluara nga bora, një shqiptar ka sfiduar temperaturat dhe kushtet e motit. Në një video që ai ka publikuar vet...
 • Greku dhe indiani abuzojnë seksualisht 14- vjeçarin shqiptar

  Një shtetas grek dhe një indian kanë abuzuar seksualisht me një të mitur shqiptar. Sipas medias greke, Protothema.gr, ngjarja ka ndodhur në fshatin Triadha në ishullin e Evias. Nga hetimeve paraprake dyshohet se fëmija është rrëmbyer ditën e shtunë dhe më pas është përdhunuar nga 64-vjeçari grek dhe është...
 • Humbet jetën shqiptari

  Itali- Një shqiptar rreth 50 vjeç është përplasur për vdekje teksa ka qenë duke kaluar rrugën. Ngjarja tragjike ka ndodhur në komunën Monteprandone, Ascoli në Itali. Sipas mediave italiane, shqiptari ka qenë duke ecur në zonën industriale në momentin që është përplasur nga një automjet tip “FIAT” . Përveç...
 • Nuk i dha para për bixhoz, shqiptari rreh gruan dhe më pas….

  Itali- Për vite me radhë ka dhunuar bashkëshorten në sy të fëmijëve, sepse ajo refuzonte ti jepte para për të luajtur bixhoz. Por, pas 6 vitesh shqiptari është vënë në pranga nga policia italiane e Firences. 42- vjeçari shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur ka keqtrajtuar...
 • Shqiptari mban Pit Bullin për të ruajtur….

  Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi është kapur me një sasi droge, e cila nëse do të hidhej në treg kapte vlerën e 250 mijë Eurove. Shqiptari identitetit i të cilit nuk bëhet i ditur jetonte në Pisa, Itali. Ai është ndaluar teksa ka qenë duke...
 • Shqiptari jetonte me prindërit, por ata nuk e dinin ‘sekretin’ e tij

  Policia italiane ka arrestuar në qytetin e Torinos, një 36-vjeçar shqiptar për shpërndarje të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, ky i fundit jetonte me prindërit, të cilët nuk dinin asgjë për aktivitetin e tij. Brenda makinës së 36-vjeçarit, policia me ndihmën e qenit të antidrogës, të quajtur Hakira, gjeti...
 • 600 mijë Euro drogë në banesë, pranga shqiptarit

  Itali – Karabinierët e Catania-s kanë vënë në pranga një shtetas shqiptar, pasi në banesën e tij Tremestieri Etneo kishte fshehur 84 kg marijuanë. Shqiptari i moshës 35 vjeç, me inicialet M. R. ndiqej prej disa kohësh nga policia italiane, pas informacioneve të marrë në rrugë operative. Gjatë kontrollit të...
 • Emri/ Kapet shqiptari me 4 kg heroinë me vlerë 100 mijë Euro

  Itali – Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët në qytetin e Taranto-s. Në pranga ka rënë Edson Fejzo, 32 vjeç, pasi në automjetin e tij Opel Meriva është gjetur 4 kilogramë heroinë. Sipas mediave italiane shqiptari u përpoq t‘i shpëtonte kontrollit të policisë duke sulmuar automjetin e tyre dhe...
 • Shqiptari bën vjedhjen e pazakontë

  Një vjedhje e pazakontë është parandaluar në tentativë nga autoritetet italiane, ndërsa në pranga ka rënë një shqiptar. 28-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur nga mediat, u përpoq të vidhte makinën e plehrave. Por policia u vu menjëherë në ndjekje. Ngjarja ndodhi në Ragusa dhe patrullat...
 • “O martohu me mua, ose unë të vras”, arrestohet shqiptari

  Itali- Duket si një histori e një filmi të frikshëm, por në fakt është një ngjarje e vërtetë e ndodhur në komunën e Colorno-s në Parma, në vitin 2018. Kështu shkruajnë mediat italiane. Ajo, italiane, 25 vjeç, e papunë.  Ai shqiptar, 23 vjeç me precedentë të mëparshëm penal. Dy...
 • Po shkonte në Itali si turist, zbulohet e shkuara e zezë e shqiptarit

  Itali- Udhëtimi i një shqiptari drejt Italisë, nuk ka shkuar sipas planit të tij. Një 32-vjeçar shqiptar emri i të cilit nuk bëhet i ditur është kthyer mbrapsht për në Tiranë, sapo ka zbritur në aeroportin e Perugias. Pas një kontrolli që i është bërë ka rezultuar se shqiptari...
1 2 3 11
Emisione