vangjush dako

 • Rama: Dako-Sejdini kërkuan vetë largimin, 12 vjet janë shumë (Video)

  Dy nga kryebashkiakët më jetëgjatë të Partisë Socialiste, Vangjush Dako në Durrës dhe Qazim Sejdini në Elbasan nuk janë më në listat e PS-së për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit. Në një komunikim me gazetarët, Kryeministri Edi Rama sqaroi përse Dako dhe Sejdini nuk do të rikandidohen, duke thënë...
 • Rama: Protestat e opozitës, furtunë në gotë

  Turin “Bashkia që Duam”, kryeministri e vijoi në Durrës, një nga Bashkitë më të sulmuara nga opozita. Kreu i qeverisë nuk la pa ironizuar opozitën, e cila në vazhdimësi ka akuzuar kryebashkiakun Vangjush Dako për blerje të zgjedhjeve. “Tani thonë foli Gjushi në telefon me Niçen, na u bë...
 • Vangjush Dako: Na kanë hedhur baltë, por është faji i tyre që nuk kanë vizion

  Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako ka folur për arritjet dhe investimet që ka bërë në qytetin bregdetar gjatë fjalës së tij në aktivitetin “Bashkia që duam” ku i pranishëm ishte dhe Kryeministri Edi Rama. Vangjush Dako iu përgjigj sulmeve të opozitës ndaj tij, teksa ka thënë se...
 • Prokuroria sqaron për Opinion: Po hetohet veprimtaria e Vangjush Dakos

  Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako nuk është person nën hetim për dosjen “339”, por Prokuroria thotë se po hetohet veprimtaria e tij dhe e shumë personave të tjerë që kanë rënë në përgjimet e dosjes “339”. Organi i akuzës e ka bërë sqarimin në emisionin “Opinion” në...
 • PD: “Dosja 339” është prova e krimit elektoral të Dakos

  Flamur Noka, deputet i Partisë Demokratike në një dalje për mediat akuzoi sërish kryetarin e Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, se ka bashkëpunuar me bandat për të blerë votat për pushetin e Kyreministrit Edi Rama. Deklarata e plotë: “Përgjimet e dosjes 339 provojnë se Vangjush Dako bashkëpunoi me bandat...
 • STOP – EMISIONI 52 (SEZONI 4)

  Si u shkri “akullorja” e Vangjush Dakos, provat e qershorit 2015. Në ambientin politik vijojnë akuzat dhe replikat në adresë të kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Vetë Dako tha pak ditë më parë në “Opinion”, se i ka duart akullore. Por “Stop” sjell në vëmendje një investigim...
 • Si u shkri “akullorja” e Vangjush Dakos

  Në ambientin politik vijojnë akuzat dhe replikat në adresë të kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Vetë Dako tha pak ditë më parë në “Opinion”, se i ka duart akullore. Por “Stop” sjell në vëmendje një investigim të Qershorit 2015. Në atë kohë u provua manipulimi i listës...
 • PD: Prokuroria të arrestojë Vangjush Dakon

  Demokratët i kanë bërë sërish thirrje Prokurorisë që të arrestojë Kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako. Sipas opozitës organi i akuzës vijon të heshtë, ndonëse ka përgjegjësinë për ta hetuar krimin elektoral që selia blu thotë se Dako e ka kryer në bashkëpunim me bandat kriminale të Durrësit. Për Partinë...
 • PD: Dako të arrestohet për krim elektoral

  Partia Demokratike kërkoi të hënën arrestimin e Kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, për atë që ajo e quan “krim elektoral”. “Vangjush Dako duhet të arrestohet pa vonesë për krimin elektoral të blerjes së votave nëpërmjet bandave. Çdo ditë në liri, ai shkatërron prova dhe manipulon dëshmitarët, i...
 • Basha: Rama mbrojti Dakon para Xhafës

  Propozimin e Edi Ramës për të zëvendësuar Fatmir Xhafën me Sandër Lleshin, Lulzim Basha e shpjegon me ambicien e Kryeministrit për të patur nën kontroll të plotë Ministrinë e Brendshme. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në televizionin Klan, Basha tha se në funksion të këtij qëllimi Rama...
 • PD: Dako i ka shpërblyer kriminelët me pasuri

  Partia Demokratike ka vijuar akuzat në adresë të kryebashkiakut të Durrësit se i ka shërbyer kriminelëve me pasuri dhe pushtet në këmbim të blerjeve të votave në zgjedhje. Ervin Salianji: “A e ka takuar Gjushi Cinen, një nga anëtar e bandës, për t’i siguruar ndërtimin e Avdylajve në det?  mbi...
 • Vangjush Dako i përgjigjet Bashës: Fuks i viteve ’80

  U përmend nga Lulzim Basha gjatë një takimi me banorë të Manzës, dhe Vangjush Dako nuk vonoi të reagonte. Në një postim në rrjetet sociale, kryebashkiaku i Durrësit i ka përmendur sërish gjyqin Lulzim Bashës për akuzat që thotë. “O Lulzim o toçi i Saliut! Po si mund të...
 • Dako pranon telefonatat: Flas me çdo qytetar të Durrësit

  Vangjush Dako, kryetari i Bashkisë së Durrësit iu përgjigj në emisionin “Opinion” përgjimeve nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, një pjesë e të cilave u publikuan ekskluzivisht nga Tv Klan. Biseda e parë mban datën 27 Qershor 2017, dy ditë pas zgjedhjeve të përgjithshme, ku Dako telefonon një person...
 • OPINION – VANGJUSH DAKO NE PERGJIMET E TRAFIKANTEVE!

  Të ftuar: Vangjush Dako – Kryetar i Bashkisë së Durrësit Robert Rakipllari – Kryeredaktor i “Panorames: Artan Hoxha – Gazetar Mentor Kikia – Kryeredaktor i “Klan Plus” Mark Marku – Analist Çlirim Gjata – Avokat Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka thënë në emisionin “Opinion” në Tv...
 • Vangjush Dako shpjegon bisedat e përgjuara

  Vangjush Dako, kryetari i Bashkisë së Durrësit, rezulton të jetë përgjuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në një bisedë telefonike me një person që në dosjen e organit të akuzës identifikohet si Niçja. Televizioni Klan ka siguruar një pjesë të bisedës së Dakos, që sipas prokurorisë mban numrin...
 • “Dosja 339”, Dako: Nuk dorëhiqem, mund të jem në post tjetër politik

  Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako nuk do të japë dorëheqjen nëse Prokuroria ngre akuzë ndaj tij në kuadër të hetimeve për dosjen 339. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Dako u pyet edhe nëse do të kandidojë sërish në Qershor 2019 për kryetar të Bashkisë së Durrësit....
 • Prokuroria: Largimi i prokurorit zhbllokoi dosjen 339

  Prokuroria ka reaguar zyrtarisht për emisionin “Opinion” në lidhje me përgjimet e kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako. Në reagimin zyrtar që u lexua nga gazetari Blendi Fevziu, Prokuroria bëri me dije se largimi i prokurorit Anton Martini, i cili ka pasur fillimisht këtë dosje, është rastësor. Sipas Prokurorisë, kjo...
 • A blihen zgjedhjet? Dako: Bëra një spot për punësimin, rezultati 300 vota para

  Në përgjimin e dytë të Prokurorisë, të publikuar në media, ku dëgjohet biseda mes dy personave që kërkojnë lekë për vota, kryetari i Bashkisë së Durrësit mohoi që të jetë i përfshirë. Njëri nga këta persona, që fliste për lekë në telefon, është pikërisht “Niçja”, Altin Avdyli, i cili...
 • Vangjush Dako: Kam folur me “Niçen” e Durrësit

  Pas përgjimit të publikuar nga Televizioni Klan, të një bisede telefonike me një person që në dosjen e organit të akuzës identifikohet si “Niçja”, Vangjush Dako tha nga studio e emisionit “Opinion”: Niçja është një qytetar atje i Durrësit, nga ky grupi që është kapur, me të cilin kam folur....
 • Berisha: “Ky është dokumenti që fsheh Rama për Gjushin”

  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një pjesë tjetër të dosjes 339, ku në përgjimet e Prokurorisë për grupin e Avdylajve në Shijak ka rënë edhe kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako. Në Facebook, Berisha ka publikuar një dokument ku një person i quajtur Jasin Avdyli, me pseudonimin Cine, komunikon me...
Emisione