Fatos Nano dhe e ardhmja e tij politike


Fatos Nano dhe e ardhmja e tij politike

Autori: Blendi Fevziu

23:49 04/11/2010

Emisioni “Opinion” solli mbrëmjen e sotme intervistën me liderin politik Fatos Nanon, 4 herë kryeministër i vendit. Në studio janë diskutuar një sërë çështjesh që lidhen me të ardhmen e tij politike, planet e tij, pozicioni në Partinë Socialiste dhe qëndrimi i tij midis Ramës dhe Berishës. Në fillim të intervistës, Nano u shpreh: Nuk besoj se skenës së sotme politike i mungojnë baballarët apo njerëzit e mëdhenj. Kam përshtypjen dhe shqetësimin se i mungon halli i madh i njeriut të thjeshtë, i njeriut të vogël, i asaj mase dërmuese njerëzish që nuk po arrijnë në kushtet e politikës konfliktuale që vazhdon, të gjejnë zgjidhje të vërteta, të prekshme për problemet e tyre jetësore./tvklan.al
Të ngjashme

Autori: Blendi Fevziu

23:49 04/11/2010