Foto/ E trishtë, babai 21-vjeçarit shkon në vendin ku ia vranë djalin

Posta

Foto/ E trishtë, babai 21-vjeçarit shkon në vendin ku ia vranë djalin

12:03 23/07/2016

Babai i 21-vjeçarit shqiptar nga Kosova, i cili u vra në sulmet në Mynih, ka vendosur një buqetë me lule tek vendi ku u vra i biri.

Me lot në sy dhe me foton e Dijamant Zabergjes në dorë, ai ka shkuar tek vendi i masakrës. Fotografitë janë shpërndarë mijëra herë në rrjete sociale dhe në agjenci ndërkombëtare të lajmeve.

21-vjeçari Zabërgja edhe dy vajza të tjera, po nga Kosova, ishin në mesin e 9 viktimave. 18-vjeçari iranian, i identifikuar si autor i sulmit i kishte gënjyer të rinjtë në një faqe në rrjetin social Facebook, se një pikë e McDonald jepte ushqime falas

./tvklan.al


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi