Horoskopi 14 Janar 2022


Horoskopi 14 Janar 2022

08:20 14/01/2022

Dashi-Sot do të kuptoni më mirë dhe do të mbusheni me mendime pozitive. Organizoni sa më mirë ditën, në mënyrë që të mundësoni më shumë kohë për familjen. Në punë ka ardhur momenti që të nxirrni në pah aftësitë tuaja, pasi do të gjendeni përballë situatave aspak të lehta.

Demi-Mos u tregoni materialistë pasi do të dëmtoni marrëdhënien me partnerin/en. Ka ardhur momenti për të bërë bilance si në sferën e punës ashtu dhe në jetën private. Ndikimi tranzit i Hënës do të jetë mjaft i favorshëm për ata që janë vetëm. Në punë, duhet të ruani një profil të ulët, sidomos nëse duhet të drejtoni një projekt.

Binjakët-Nëse doni që të zgjidhni problemet me partnerin/en, do të bënit mirë që të shtynit vendimet për momente më të mira. Arsyetoni më mirë lidhur me gjërat që nuk ecin ashtu siç ju shpresonit. Në vendin e punës projektet mund të pengohen nga disa vështirësi. Nuk duhet të dorëzoheni.

Gaforrja-Ditë impulsive sot. Do ta keni të lehtë që të shprehni ndjenjat dhe emocionet dhe kjo gjë do t’ju ndihmojë në raport me personin që doni. Ata që janë vetëm do të njohin veç sukses, sidomos me lidhjet që sapo kanë nisur. Duhet t’i përqendroni më shumë energjitë në punë.

Luani-Sot do të jetë një ditë mjaft pozitive sa i takon jetës sentimentale, ku nuk do të mungojë mbështetja e Hënës. Ndryshime të rëndësishme për ata që janë vetëm. Dita parashikohet mjaft e mirë sa i takon punës, ku do të arrini të realizoni disa projekte që i keni përzemër.

Virgjëresha-Mundohuni të tregoheni më të kujdesshëm me fjalët dhe veprimet. Nëse jeni në pritje të mundësive të mira për të ndryshuar disa rregulla në raportin në çift, rrethanat i keni kundër. Nervozizmi do të dominojë sferën profesionale, vështirësi në të çuarit përpara të disa angazhimeve të rëndësishme.

Peshorja-Do t’iu duhet të pranoni një kompromis nëse jeni në çift. Shpesh do t’ju duhet që të bëni lëshime, një mënyrë që të mos cenoni harmoninë tuaj. Sa i takon punës, me gjasë do të shtyni një projekt, por për mirë, pasi parashikohet që të jetë me rrezik.

Akrepi-Sot do të jeni nën ndikimin e Diellit, ndërsa Mërkuri do të ngacmojë fantazinë dhe do t’ju japë mundësi të shumta për t’ia kaluar mirë me njeriun e zemrës. Në punë, do keni mundësi që të projektoni të ardhmen tuaj, të rrethuar nga mundësitë më të mira.

Shigjetari-Ky është momenti i duhur për të bërë një reflektim të mirë lidhur me jetën tuaj sentimentale. Ata që janë vetëm do të ndihen të lodhur nga të priturit të njeriut të duhur. Rruga drejt suksesit profesional nuk do të jetë e lehtë, ndonëse parashikohen disa zhvillime të frytshme.

Bricjapi-Mbushuni me frymë dhe rigjeni ekuilibrin. Takime të reja dhe ndjenja të forta parashikohen për ata që janë vetëm. Puna do të marrë gjithë vëmendjen gjatë kësaj dite. Investimet janë mjaft ambicioze, por bëni kujdes me mënyrën se si do të veproni.

Ujori-Kjo është një situatë e favorshme planetare për gjithë ata persona të përfshirë në një lidhje. Yjet do t’ju ndihmojnë që të realizoni një ëndrrën tuaj. Ata që janë vetëm do të shpërblehen gjatë kësaj dite, pasi do të bëjnë një njohje që premton shumë. Në punë, situata paraqitet mjaft e favorshme.

Peshqit-Është mirë që të kuptoni se jeta juaj ka marrë tjetër drejtim. Jetoni të ardhmen pa frikë. Ata që janë vetëm, duhet të rregullojnë disa aspekte të jetës së tyre, të cilat i mundojnë. Në punë, pas një pritje të gjatë, do keni mundësi të korrni atë që keni mbjellë. Durimi, do të rezultojë arma juaj më e fortë./tvklan.al
Të ngjashme